Uudis

Otsime suvilasse ajutiselt soodsaima interneti: valikus on 7 kõnekaarti, milline on parim?

Nii, jõudsid kompsudega suvilasse, oled end sisse seadnud ja siis avastada, et õhtuseks jalgpallimänguks on vaja ühendust, aga mobiiltelefoni paketiga ju MMi lõpuni välja ei vea. Või avastad lihtsalt, et maakohas korralikult interneti kasutamiseks oleks ajutiselt vaja veidi rohkem mahtu.

Üks võimalus on end korralikult selleks ette valmistuda, oma operaatorilt lisa SIM ja parim pakett välja kaubelda. Aga meie otsime vastust kõige lihtsamale meetodile: milline on parima hinna/andmemahu suhtega ajutine kõnekaart, millega suveks internetti saada?

Arvestame otsimistes seda, et meil on olemas kas eraldi väike taskuruuter, mõni vana nutitelefon või isegi äkki netipulk ja vastav ruuter.

Foto: Mihkel Maripuu, Postimees, Scanpix Baltics

Ühesõnaga, seade interneti jagamiseks on olemas ja kuhugi esindusse lepingut sõlmima me minna ei taha – mis on selliseks puhuks parim pakett?

Kui palju on palju?

Internetimahu vajadus on kindlasti individuaalne, aga võtame prooviks kaks eri kategooriat.

Esimesel puhul, kui internetitarbijaid on pigem vähem, võiks olla kuus kuni 20 GB andmemahtu. Teiseks otsime soodsaima pakkumist üle 20 GB andmemahuks.

Mis teenusepakkujad on?

Millist teenust Eestis nii saab, et põikad lähimasse tanklasse ja ostad? Operaatoreid on Eestis teadupärast kolm. Aga kõnekaarte, mille seast valida, on rohkem: Elisa internetikaart, Zen, Smart, Tele2 kõnekaart, Super, Diil ja Simpel.

Võtame siis aga kõik hinnakirjad ette ja vaatame, milline kõige soodsam suvine kuu aega kestev pakett oleks:

Kõnekaart<20 GB>20 GBStardipaketi hind
Elisa internetikaart12 € ja 15 GB = 0,8 €/GB20 € ja 50 GB = 0,4 €/GB3€
Zen10€ ja 12 GB = 0,83 €/GB20€ ja 25 GB = 0,8 €/GB2,95€
Smart10€ ja 20 GB = 0,50 €/GB*-0,95€
Tele2 kõnekaart8€ ja 10 GB = 0,8 €/GB-4,95€ (sisaldab 2 GB)
Super8€ ja 15 GB = 0,53 €/GB**-1€
Diil8€ ja 10 GB = 0,8 €/GB-1,55€
Simpel8€ ja 10 GB = 0,8 €/GB-2,95€

Kuni 20 GB kasutades on paketid üsna võrdsed ja tegelikult on Smart teistega siin täiesti võrdne. Aga ühe eripära tõttu saab *Smart paketist võitja. Nimelt kehtib Smardil augusti lõpuni soodustus, millega saad 10 eurot laadides 10 gigabaiti boonuseks peale. Sarnane soodustus on ka **Superil, aga siis saab kokku 8 euro eest 15 GB.

Selle 10 euro eest saad aga tellida veel tolle 7,99 eurot maksva 10 GB paketi. Sisuliselt seda kampaaniapakkumist arvestades on Smardi hind 10 euro eest 20 GB ehk 0,5 €/GB eest.

Üle 20 GB kasutades tasuks aga leida Elisa internetikaart. Isegi ühte kõige kallimat stardipaketitasu arvestades on suuremal internetikasutajal siin gigabaidi hind kõige soodsam.

Täiendatud 13:45 Super kõnekaardis boonusmahu infot.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.