Uudis

Päästeamet kasutas Hummuli metsapõlengu hindamiseks droonilennutajate abi

Sel kolmapäeval puhkes Hummuli vallas metsatulekahju, mis vallutas 45 hektari suuruse maa-ala. Põlenguala suuruse hindamiseks kutsusti kohale politsei- ja piirivalveameti helikopter.

Ent enne helikopteri kohalejõudmist kasutas päästeamet päästetöödel keskkonnainspektsiooni Valga büroo spetsialisti, kelle käsutuses oli droon.Lisaks keskkonnainspektsiooni droonile kasutati ka ajakirjanike ning eraisikute abi, kes olid piirkonnas lendamas.

“Kasutasime ka ajakirjanike tehtud droonipilte (Postimehe grupi ja Ekspress Meedia esindajad). Nende materjalid olid ja on osaliselt siiani meie valduses. Aga kuivõrd kohal oli palju inimesi, kes oma isiklikke droone lennutasid ja kelle pilti oli samuti võimalik jooksvalt vaadata, siis kasutas päästetöö juht nende droonidelt saadud vaateid, et tulekahju ulatusest aru saada. Neid videopilte me ei säilitanud ja kahjuks ka ei fikseerinud kui mitme drooni pilti seal vaadati,” teatas Geeniusele päästeameti Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht Marek Kiik.

Kuigi päästeametile oli droonilennutajatest kasu, siis ühel hetkel läks lennutajate hulk sedavõrd suureks, et see hakkas päästetöid häirima. “Paraku oli sündmuskohal üksjagu eraisikuid ja kohati muutus nende hulk ja liiklus isegi päästetöid häirivaks,” täpsustas Kiik.

Foto: Kristjan Madalvee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.