Uudis

Päikesepaneelidega katuseid tegev Eesti firma avas uue tehase ja tõstis oluliselt tootmisvõimsust

Eesti firma toodab ainulaadseid päikesekatuseid.Foto: Roofit.solar

Täna toimus päikesekatuseid tootva ettevõtte Roofit.solar uue tehase avamine. Selle raames peeti maha energiadebatt, millest võttis osa ka Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

Külalised said esimestena näha uut tehasehoonet, uurida uusi tooteid ning teada Roofit.solar ambitsioonikatest tulevikuplaanidest, mis viivad Eestis leiutatud innovatsiooni eksportturgudele.

Uue tehase avamine on oluline verstapost, tänu millele jõuab Eestis arendatud innovaatiline elektrikatus rohkemate klientideni, et anda oma panus kliimamuutuste vastu võitlemisel.

Eesti idufirma toodab maailmas ainulaadse tehnoloogiaga metallist katuse- ja fassaadimaterjali. Innovaatiline “kaks ühes lahendus”, mis ühendab traditsioonilise tugeva teraskatuse ja elektrit tootvad monokristalsed päikeseelemendid, on saanud tunnustust ja tähelepanu paljudest maailma riikidest.

Elektrit tootev metallkatus on sama võimas kui tavaline päikesepaneel, kuid oluliselt tugevam ja materjali kokkuhoiu tõttu keskkonnasäästlikum. See lahendus tagab arhitektuurselt autentse stiili, katuse vastupidavuse ning kiire paigalduse.

Elektrit tootev katus teenib enda ostukulud tagasi ja omatarbest ülejääva elektri saab müüa elektrivõrku. Ka naabrid on õnnelikud, sest katusel paiknevaid päikesepaneele nad tähele ei pane. Tänu Roofit.solari katustele saavad kodud üle Eesti ja mujal maailmas anda enda panuse kliimaneutraalsuse saavutamiseks ja oma ökoloogilise jalajälje vähendamiseks planeedil.

Uus tehas toodab 60 000m2 elektrit tootvat katusematerjali aastas. Ettevõtte suudab huvilistele elektrit tootva katuse tarnida kolme kuuga, kuna broneeringute arv on suur.

Kuni 2020. aasta lõpuni kehtib päikesekatuse ostjatele Eestis taastuvenergia toetus järgmiseks 12 aastaks. Seega katusevahetamise huvilistel tuleb end varakult järjekorda panna, kui on soov 2020 jooksul moodne katus peale saada ja ise keskkonnasõbralikku energiat tootma hakata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.