Uudis

Pakirobotifirma Starship otsib viisi, kuidas inimesi praeguses olukorras aidata

Starshipi pakirobot.

Eestlaste pakirobotifirmal Starship napib Tallinnas roboteid, et pakkuda leevendust koroonapandeemiaga kaasnenud suurest huvist toidukullerite vastu.

Ettevõtte kaasasutaja sõnul otsivad nad aktiivselt muid lahendusi, kuidas praeguses olukorras inimesi aidata.

Tellimuste arv on kasvanud

Starship Technologies toodab pakiroboteid, millega toimetatakse mitmetes linnades üle maailma restoranidest ja muudest söögikohtadest klientidele toitu koju. Praegusel koroonaepideemia ajal oleksid just Starshipi robotid ideaalsed, et vähendada inimeste omavahelist kokkupuudet.

Ettevõtte kaasasutaja Ahti Heinla kinnitusel on nad näinud, et Mustamäe piirkonnas, kus nad Eestis toiduveo teenust pakuvad, kasutatakse teenust tavapärasest rohkem. Kuid kahjuks napib firmal robotitest, et saaks teenust hetkel Tallinnas laiendada.

“Meil kahjuks hetkel pole Tallinnas piisavalt roboteid, et teenust osutada nii suures mahus, kui hetkel kliente oleks. Erinevalt paljudest teistest toiduveo teenustest täidame meie tellimusi samaks päevaks, me ei võta mitmeks päevaks tellimusi ette. Seetõttu erinevalt mõnest muust teenusest on meie teenuse kaudu hetkel võimalik tellida igal päeval, meil ei ole tellimusi nädalaks ajaks ette tehtud, selles mõttes on see kliendile praegu hea võimalus,” ütles Heinla.

Heinla kinnitas, et ettevõte tegeleb väga aktiivselt muude lahenduste välja töötamisega, kuidas praeguses kriisiolukorras inimesi aidata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.