Uudis

Palgimõõtmisäppi arendav Eesti idufirma kaasas investoritelt miljon dollarit

timbeter.jpg

Palgimõõtmisäppi arendav Eesti idufirma Timbeter kaasas investoritelt uutele turgudele laienemiseks miljon dollarit. Timbeteri äpp suudab tehisintellekti abil puitu digitaalselt mõõta.

Investeerimisraundi juhtis Londoni börsil noteeritud TMT Investments, mis on varem investeerinud ka Bolti ja Pipedrive’i. Investeeringus osalesid veel ka Change Ventures, EigenKapital, Contriber Ventures ja Wiser.

Varasemalt on Timbeteri investeerinud ka Singapuri ärimees Sonny Aswani, kes on kiitnud ettevõtet hea suhtluse eest investoritega.

Laienevad turgudel, kus uusi tehnoloogiaid ollakse valmis kiirelt rakendama

Juba 2016. aastal oli Timbeteri kaasasutaja ja tegevjuht Anna-Greta Tsahkna sõnul nende eesmärk saada globaalseks standardiks ümarpuidu mõõtmisel. Praegu kaasatud investeeringuga plaanitakse laieneda Kagu-Aasias ja Ladina-Ameerikas, kus on ettevõttel juba mitmeid mainekaid kliente.

Timbeteri sõnul aitab nende lahendus puidu mõõtmist teha kiiremaks, täpsemaks ning ka paberimajandust vähendada. 2014. aastal võitis Timbeter Ajujahi konkursi.

Tegevjuht Tsahkna ütles Geeniusele, et kaasatud investeeringuga palgatakse uusi töötajaid müügi- ja tugimeeskonda, kes kõik töötavad ettevõtte Tallinna kontoris.

Tema kinnitusel on Kagu-Aasia ja Ladina-Ameerika valitud just seetõttu, et sealne puit kasvab kiirelt ning ka sealsed puiduettevõtted on aldid uusi tehnoloogiaid kiirelt kasutuselevõtma.

Ühe väärika kliendina tõi ta välja Tšiili ettevõtte CMPC, mida hiljuti külastas ka president Kersti Kaljulaid. Antud ettevõte on Timbeteri rakendust kasutanud juba kaks aastat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.