Uudis

Palleteri tegijad loobusid miljonist eurost ja panid firma kinni

Eesti idufirma Palleter lõpetas tegevuse, kuigi firma asutajaid ootas allkirjastamiseks investeerimisleping miljonile eurole, teatas Palleteri tegevjuht Märt Kelder.

Palleteri tehnoloogiat luues lähtus firma meeskond kolmest hüpoteesist. Esiteks sõidavad veoautod keskmiselt 75% kaubaruumi täituvusega, mis tähendab, et veerand autost on tühi. Teiseks on veotranspordi ettevõtted valmis sõidumarsruutide juurest peale korjama lisakaupa tühja ruumi täitmiseks ja kolmandaks on nad valmis selliste viimase hetke tellimuste eest nõus pakkuma keskmisest soodsamat hinda, kirjutas Kelder firma blogis.

Pärast Palleteri tehnoloogia loomist, mis arvestas süsteemiga liitunud rohkem kui tuhande veoauto marsruute ja tegi kauba vedajatele ja klientidele automaatselt pakkumisi, osutusid aga eeldused Keldri sõnul valeks. Esiteks on veoautod keskmisest palju rohkem koormatud, teiseks ei ole nad nõus lisakaupa peale võtma, mis tähendaks tihedas graafikus ajakaotust, kolmandaks poleks hind soodsam.

Keldri sõnul otsustasid firma tegijad, kes olid Palleteri tehnoloogia ehitanud ilma firmast palka saamata, pärast hüpoteeside valeks osutumist äri lõpetada. “Selleks ajaks olime saanud investeerimislepingu miljonile eurole, mis vajas vaid meie allkirju. Selle raha võtmise asemel otsustasime lõpetada,” kirjutas Kelder. “Tundsime, et see on vastutustundlik otsus arvestades seda, et kõik meie hüpoteesid osutusid valeks ja me olime taas esimese sammu juures.”

Palleter osales eelmisel aastal Techstars kiirendis Berliinis. Firma tehnoloogia on intellektuaalomandi näol müügis.

Märksõnad: ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.