Uudis

Pane tähele: pakasega tasub elektroonika tellida ainult teatud pakiautomaati

Foto: Marko Saarm/Sakala/Scanpix

Väljas käriseb pakane, kuid eestlaste lembus e-poodide vastu ei vaibu. Oluline on aga teada, et külm ilm elektroonikale ei meeldi, seega väldi vidinaid tellides teatud keti pakiautomaate ja vali need, mis asuvad siseruumides.

Eestis on kaks suuremat pakivõrgustikku – Smartpost ja Omniva – ja lisaks DPD automaadid ning Cleveroni pakiroboteid.

Smartpost: pakiautomaadid siseruumides

Kõige lollikindlam on tellida elektroonikakaup Smartposti, sest selle keti automaadid on siseruumides ja seega ka külma ilma eest kaitstud.

Ainus miinus selle juures on see, et pakiautomaat on siseruumis ja pakile saab järgi minna vaid siis, kui automaati majutav kaubanduskeskus on avatud.

Kui aga see probleemi ei valmista, siis miinuskülgi nagu polegi: elektroonikavidin hoitakse soojas ja kätte saab selle umbes kuni kella kümneni õhtul.

Omniva: postkontorid soojad, automaadid külmad

Kui Smartposti käepärast pole, siis on heaks alternatiiviks ka postkontorid: need pole küll koguaeg avatud, aga vähemasti on vidin soojas ja ei pea kartma, et see külma tõttu vigastada saab. Lisaks saab sarnaselt postkontorile kasutada ka DPD Pickup poode, millest näiteks Jüri Alexela on 24 tundi avatud. Teised on avatud aga umbes kella üheksani.

Omniva pakiautomaadid asuvad aga õues, mis on mugav, kui tahad kaubale ööpäev läbi järgi minna. Pakasega sinna elektroonikat aga ära telli, sest need pole köetud.

Ka DPD keti pakiautomaadid asuvad väljas, peale mõne erandi. Cleveroni avalikult kasutatavad pakirobotid asuvad samuti õues, kuid mõnes kohas on Cleveroni pakiautomaadid ka sisetingimustes. Siiski, Cleveroni automaatides hoitakse temperatuuri 5-15 kraadi vahel.

Seega kontrolli käreda pakasega kindlasti üle, kus logistikafirma pakiautomaat asub, et elektroonika või akud tugevate miinuskraadide sees kannatada ei saaks.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses