Pangaliit tunnistab: võltsitud Smart-ID kuritarvitamist on raske piirata, aga kasutajad hoolitsegu oma turvalisuse eest ise

Eesti panku ühendav Pangaliit teatas, et Smart-ID turvalisuses pole mingit põhjust kahelda, suur vastutus turvalisuse eest on kasutajatel endil, aga tunnistavad samas, et kui Smart-ID on juba võõraste käsutusse sattunud, on selle kasutamist raske piirata.

“Toimunud juhtumite valguses pole Pangaliidu infoturbe toimkonnal siiski mingit põhjust kahelda Smart-ID turvalisuses,” seisab liidu saadetud teates. “Smart-IDd on mitmekülgselt turvatestitud ja tema turvalisust on tunnustanud ka rahvusvaheline sertifitseerimisettevõte.”

Samas teates ütleb Pangaliidu infoturbetoimkonna liige, Swedbanki küberriskide juht Toomas Vaks, et halvemal juhul saavad petturid kasutada isiku digitaalset identiteeti pikema aja jooksul ka teistes e-teenustes ja suudavad tekitada väga palju kahju.

“Põhimõtteliselt sarnaneb toimunu olukorrale, kus isikult on välja petetud tema ID kaart koos PIN-koodidega,” ütles Vaks.

Pangaliidu teates on ka kirjas: “Kui Smart-ID on juba võõraste käsutusse sattunud, on selle kasutamist raske piirata.”

Samas paneb liit Smart-ID turvalisena hoidmise põhiraskuse kasutajate ja politsei õlgadele, mitte Smart-ID välja töötanud firma SK ID Solutionsi vastutusalasse.

“Pettuste ärahoidmiseks on kõige tähtsam siiski paras annus kasutajapoolset ettevaatlikust ja täpsust oma internetis toimuvates asjaajamistes,” seisab teates ja samas lisatakse, et inimestel on võimalus Smart-ID iseteenindusportaalis näha ning vajadusel sulgeda oma kehtivaid Smart-ID lepinguid.

“Seega oleks mõistlik aeg-ajalt oma Smart-ID lepingutel silma peal hoida,” kirjutas Pangaliit.

SK ID Solutionsi omanikud on Swedbank, SEB Pank ja Telia Eesti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.