Uudis

Pariisi kohus keelas Boltil Bolti nime kasutamise

Usain Bolt elektriliste tõukerataste rendiäri lansseerimisel Pariisis.Foto: Reuters

Eelmisel nädalal väisas maailmakuulus sprinter Usain Bolt mitmete rahvusvaheliste meediaväljaannete toimetusi, tehes teatavaks uudise elektriliste tõukerataste rendiäri käivitamisest Pariisis.

Bolti nime alt teenust pakkuv ja Eesti ettevõtja Keith Siilatsiga seotud Bolt Mobility oleks äärepealt tekitanud olukorra, kus Pariisis oleks saanud tõukerattaid rentida kahelt täiesti erinevalt ettevõttelt: Siilatsi Boltilt ja endiselt Taxifylt, praeguselt Boltilt.

Kuid Pariisi kohus langetas viimasel hetkel otsuse, mis on meeltmööda varasemalt Taxify nime kandnud ettevõttele. Kohus keelas Siilatsi ja Usain Bolti Boltil Bolti nime kasutamise.

Bolti nime tohib kasutada Bolt, kuid mitte Bolt

Usain Boltiga seostatud ettevõte Bolt Mobility teatas elektriliste tõukerataste rendiäri käivitamisest Pariisis eelmise nädala alguses. Kuid juba mõni päev hiljem langetas Pariisi ringkonnakohus otsuse, millega on üheselt pandud paika, et vähemalt esialgu võib Pariisis Bolti nime kasutada vaid varasemalt Txfy nime kandnud ettevõte.

Selguse huvides olgu ära märgitud, et Txfy ja Taxify on samad ettevõtted. Kohalike regulatsioonide tõttu ei saanud Taxify Prantsusmaal kasutada nime, mis viitab taksoteenusele, sestap kasutati seal lühemat vormi, kuid tänaseks on ettevõte rahvusvaheliselt võtnud kasutusele nime Bolt.

Kuigi ringkonnakohtu otsusest tulenevalt ei tohi Siilatsi Bolt kasutada Bolti nime ka äppides, mis on tõukerataste rentimiseks vajalik, ei ole nimevahetust veel tänaseni (23. maiks) ära tehtud Androidi-äpi puhul. Siilatsi Bolt paigutas Pariisi 500 tõukeratast, millel olevad logod pidid nad samuti kinni kleepima.

Bolti (endise Taxify) globaalne kommunikatsioonijuht Marek Unt ütles, et firma soovib ettevõte vältida segadusttekitavat olukorda klientide jaoks Pariisis ja on astunud vajalikud sammud oma kaubamärgi kaitsmiseks. Kuigi Unt viitas Pariisis langetatud otsusele, ei soostunud ta täpsemaid kommentaare andma.

Vaidlus Bolti kaubamärgi üle jätkub

Bolti kaubamärgi probleemidest kirjutasime esimest korda juba märtsis, mil selgus, et üks Soome ettevõte soovib endise Taxify Bolti kaubamärgi tühistamist. Vaidlus kaubamärgi üle ei ole tänaseks lahendust leidnud vaid pigem on protsess esialgu arvatust veelgi pikemaks venimas.

Lisaks Bolt Works OY-le on tänaseks Bolti kaubamärgi osas Euroopa Liidu intellektuaalomandi ametile (EUIPO) vaided esitanud ka Briko OY, Bolt Movers LLC ja Bolt Mobility Cooperation.

Kui esialgu pidi Bolt (endine Taxify) 16. maiks esitama ametile tõendid, mis kinnitavad, et kaubamärki Bolt on viimase viie aasta jooksul Euroopa Liidus sihipäraselt kasutatud, siis tänaseks on see kuupäev Taxify esindajate palvel lükatud edasi. Tõendusmaterjale oodatakse nüüd kuni 16. juulini, kuid vajadusel on EUIPO valmis seda kuupäeva veel kuni kahe kuu võrra pikendama.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.