Uudis

Parler sai Google’i ja Apple’i äpipoodidest keelu, rakendust ähvardab pankrot

Parler on Twitteri konkurent, kus sisu üle puudub igasugune kontroll.Foto: Shutterstock

Viimastel kuudel plahvatuslikult kasvanud sotsiaalmeediavõrgustikku Parler ähvardab sulgemine, kuna ükski erafirma ei taha nendega tegemist teha.

Parler on pärast Kapitooliumi rünnakuid ning USA presidendi Donald Trumpi Twitterist ja Facebookist eemaldamist saanud ohtralt tähelepanu, kuna väidetavalt toimus suur osa rünnaku koordineerimisest sealses suhtluskeskkonnas.

Parler on saanud muuhulgas paljude äärmuslaste uueks suhtluspaigaks, sest sealset sisu ei modereerita, seega ei pea kartma, et keegi vägivaldse sisuga postitusi eemaldama hakkaks.

Kuna Parleril puudub sisu suhtes igasugune kontroll, otsustasid Apple ja Google nädalavahetusel, et eemaldavad rakenduse enda äpipoodidest. “Me toetame arvamuste paljusust, kuid vägivalla õhutamisele ja ebaseaduslikule tegevusele pole meie platvormil kohta,” seisis näiteks Apple’i teates.

Sarnase otsuse tegi Amazon, kes on pakkunud seni Parlerile veebimajutust. Kuni Parler ei tegele vägivaldse sisu modereerimisega, teatas Amazon, et lõpetab nende veebi majutamise USA aja järgi pühapäeva keskööl.

Parleri tegevjuht John Matze ütles Fox Newsile, et tegemist on tehnikafirmade koordineeritud rünnakuga, et konkurendist lahti saada. “Me olime liiga edukad liiga kiiresti,” ütles ta. Hetkel pole teada, kes nende veebi uuesti majutama hakkab, kuid Matze sõnul on uue koostööpartneri leidmine keeruline ja seega võib ees oodata ka pankrot.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.