Uudis

Pättide tehtud koroonaviiruse kaart nakatab su telefoni pahavaraga. Kuidas sellest lahti saada?

Koroonaviiruse kaart, mis on pahavaraga nakatunud.DomainTools

Koroonaviiruse hirmu on osavalt hakanud ära kasutama ka küberkurjategijad ja üks peamine meetod paistab olevat kaartide levitamine, mis on tegelikult nakatunud pahavaraga.

DomainToolsi blogis kirjutatatakse ühest sellisest kaardist, mis telefonisse alla laadimisel lööb telefoni lukku ja seejärel kuvatakse kasutajale sõnum, et ainuke võimalus seade lahti lukustada on küberpättidele bitcoine saata. Kui kasutaja seda ei tee, läheb kogu telefoni sisu kustutamisele.

Äpi nimi on Coronavirus Tracker ja seda levitatakse internetis kolmandatel lehekülgedel, st Google Play ega Apple Store äpipoodidest seda alla laadida ei saa.

Õnneks on aga sellest konkreetsest pahavarast lahti saamiseks olemas üks väga lihtne võimalus. Nimelt avastas ESET-i ekspert Lukas Stefanko, et telefoni lahti lukustamiseks toimib kood 4865083501.

Koodi peab siia kirjutama. (c) DomainTools

Kuna praegusel kriisiajal on väga palju koroonaviiruse alaseid pettuseid liikumas, siis tasub äppide tõmbamiseks eelistada Google’i või Apple’i enda äpipoode ja mitte tormama kõike koroonaviirusega seotuid äppe alla laadima.

Kui tahad koroonaviiruse levikul silma peal hoida, siis selleks sobivad näiteks Microsofti või Johns Hopkinsi ülikooli kaardid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.