Uudis

Pea 100 tehnoloogiaettevõtet pöördusid kohtusse, et Trumpi reisikeeldu ei taastataks

hammer-802302_1920.jpg

Pea 100 suurt tehnoloogiafirmat esitasid USA presidendi Donald Trumpi reisikeeldu menetlevale apellatsioonikohtule toetusavalduse, mille abil soovivad kindlustada, et hiljuti külmutatud reisikeeld jääks külmutatuks ka edaspidi.

Toetusavaldusega liitusid mitmed firmad, mille hulka kuuluvad ka näiteks Apple, Facebook, Google, Microsoft, Netflix ning Twitter. Huvitaval kombel on suurfirmadenimekirjas puudu Amazon, kes on küll varasemalt öelnud, et ei toeta reisikeeldu. Kokku avaldasid toetust 97 ettevõtet.

Toetusavalduses tuuakse välja ka see, et reisikeeld on diskrimineeriv.

Kohus peaks lähipäevil tegema otsuse Trumpi administratsiooni poolt esitatud apellatsiooni osas, millega valitsus soovib reisikeelu taastata. Reisikeeld külmutati Seattle’i föderaalkohtuniku poolt möödunud reedel.

Reisikeelu otsusele järgnesid ulatuslikud protestilained, seda nii tänavatel kui ka mitmetes ettevõtetes. Mitmed suurettevõtted on ka asunud riigist välja jäänud töötajaid rahaliselt toetama. The Washington Posti andmetel moodustavad USAst väljaspool sündinud inimesed 37% Silicon Valley tööjõust, seega on mõistetav, miks sealsed ettevõtted nõnda selgelt reisikeelu vastu on.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.