Uudis

Peaminister: e-residentsusel on põhisuunas palju kasvuruumi, aga laieneda saaks ka merendusse

16602475_10154076270811386_1930690033543857689_o.jpg

Sel teisipäeval (07.02) oli peaminister Jüri Ratase graafikus märgitud IT-kohtumiste päevaks. Päeva jooksul külastas Ratas Riigi Infosüsteemi Ametit (RIA), Sotsiaalministeeriumi, e-residentsuse meeskonda ning Maksu- ja Tolliametit (EMTA).

Ülevaate RIA tegevusest andis ameti peadirektor Taimar Peterkop, kes tutvustas peaministrile X-tee ja eID toimimist. Ratas kiitis RIA head tööd Eesti e-riigi koosvõimelise ja turvalisena hoidmisel ning kinnitas küberriskidega toimetuleku valmiduse olulist meie julgeolekukeskkonnas ja e-riigi arengutaset arvestades.

“Kohtumisel tutvustas e-residentsuse meeskond programmi senist tegevust ja jätkuplaane. On selge, et e-residentsusel on nn põhisuunal ehk ettevõtete asutamise ja haldamise mugavate teenuste pakkumisel suurt kasvuruumi. See toob Eesti majandusele juba täna mitmekordselt raha tagasi võrreldes programmi investeeritud summadega,” kirjeldas Ratas Geeniusele e-residentsuse meeskonnaga kohtumist.

“E-residentsust saavad oma teenustes kasutada kõik asutused ja ettevõtted, see on platvorm oma teenuste välismaalastele avamiseks. Olen endiselt veendunud, et ka merenduse alal saab Eesti e-residentsust edukalt rakendada ja MKM all on käimas töö selles suunas, kuhu ka e-residentsuse meeskond kindlasti edaspidi kaasub,” lisas Ratas.

Lisaks oli Ratasel aega ka töölõunaks, mis peeti koos IT-ettevõtete liidu juhatusega.

“Arutasime selle raames nii pikemaajalist tööd vajavaid teemasid nagu IT-oskuste õpetamise laiendamine ja Eesti tööstuse digitaliseerimisele tõuke andmine, kui ka kiirelt lahendatavaid küsimusi nagu töö- ja valveaja arvestuse korralduse paindlikumaks muutmine. Valitsuses on käsil meil mitmeid algatusi, mis IT-sektori ja laiemalt tehnoloogiapõhiste ettevõtete arengule edaspidi kaasa aitavad – teeme ettevõteetga nende väljakujundamisel koostööd”.

Foto: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.