Uudis

Pilk peale: e-maksuamet saab värske ilme ja toob kasutajateni mitu olulist muudatust

e-Maksuameti uus sisselogimisvalik.

Maksuamet on uuendamas oma e-keskkonda, mis peaks 1. septembri õhtuks kõigile kättesaadav olema.

Mis muutub ja millega arvestada võiks? Geeniuse toimetusele tutvustati uut e-MTA keskkonda ja kokkuvõte on järgnev.

E-MTA’sse sisenemisel tervitab kasutajat koondvaade. Siit näed kohe ära, kas sul on deklaratsioonidega kõik korras ja kas maksuametil on sulle mingeid nõudeid. Kui oled ühe või mitme ettevõte omanik, siis näed juba avalehelt korraga ära, kas esitatud deklaratsioonid on esitatud. Kui soovid ainult ühe ettevõtte või füüsilise isiku kohta infot vaadata, siis saad ülevalt vasakult esindaja valida.

Avalehe koondvaade. Siit saad juba valida konkreetse esindaja, mille kohta infot tahad vaadata.

Värsket keskkonda on võimalik oma äranägemise järgi kohandada. Näiteks kui sind deklaratsioonide alt juba esitatud deklaratsioonid ei huvita ja tahaksid esimesena vaadata vaid pooleliolevaid või esitamata deklaratsioone, saad viimase osa ülesse liigutada, et see ekraanil esimesena kuvaks. Sama loogika kehtib ka teiste menüüde puhul.

Kui midagi menüüdest otsida ei viitsi, siis saad aga otsingusse märksõna kirjutada ja süsteem leiab sulle ise üles. Lisaks saad enda jaoks olulised lingid lisada kiirlinkide hulka, kust hiljem selle kerge vaevaga üles leiab.

Üldiselt jääb kõiksugu dokumentide esitamise loogika samaks, näiteks tuludeklaratsiooni esitamine toimub täpselt samamoodi ja samas keskkonnas nagu varem, muutub vaid teekond, kuidas sinna jõuda (ja see peaks nüüd mugavam olema).

Uuendatud on ka klienditugi: kui millegagi abi on vaja, siis nüüd saad keskkonnast otse saata maksuametisse kirja ja kiri saabub otse sinna tagasi.

Maksuamet alustab uuendatud klienditöölaua paigaldamist 30. augusti õhtul. Eeldatavalt 31. augustiks on uuendatud töölaud kättesaadav ning kõik e-teenused taas kasutatavad 1. septembri õhtuks. Alates 30.08-1.09 võib seetõttu olla piiratud e-MTAsse või osadesse e-teenustesse ligipääs.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.