Match-on-Card tehnoloogia rakendamiseks on vaja ABIS süsteemi, biomeetrilist ID-kaarti, sõrmejäljeskännerit ning teenuse mugavaks kasutamiseks ka NFC (near field communication) võimekust. Töörühm märgib, et tänapäeval on sõrmejäljeskännerid juba kasutusel sülearvutites ja mobiiltelefonides, kuid paraku nende kvaliteet ei vasta vajalikele nõuetele. Samas on tehnoloogia kiire arengu tõttu oodata lähiaastatel nende kvaliteedi parandamist.
Isiku tuvastamine avalike teenuste osutamisel
ABISe rakendamisel tekib lisaks õiguskaitseorganitele ka muudel avalikke teenuseid osutavatel asutustel (näiteks haiglad) võimalus isiku tuvastamiseks biomeetriliste andmete alusel. Dokumentideta isiku äkilise haigestumise korral (õnnetus, ootamatu terviserike või muu äkkjuhtum) on võimalik isikut tuvastada, võtta lähedastega ühendust, saada ligipääs isiku tervisekaardile ja vajadusel sobiv ravi määrata.
Samuti osutub võimatuks avalike teenuste saamine teise isiku identiteeti kasutades (kaksikvenna või sarnase fotoga dokumendi kasutamisel) ning raskendab isikut tõendatavate dokumentide võltsimist ja väärkasutamist ning tõstab väärkasutamise avastamise võimalusi.
Isikutuvastamine/isikusamasuse kontrollimine erasektoris
Uue tehnoloogilise lahenduse kasutuselevõtt võimaldab erasektori asutustel kasutada isiku tuvastamiseks/isikusamasuse kontrollimiseks biomeetrilisi andmeid. Tõsikindel isikutuvastamine/isikusamasuse kontrollimine annab võimaluse vältida võltsitud või varastatud identiteediga isikule pakutud teenusest tuleneva kahju ja sellega kaasneda võivate probleemide tekkimist.
Sealjuures ei teki eraõiguslikel isikutel õigust biomeetriliste andmete säilitamiseks, vaid neid kogutakse ja kontrollitakse vastu riigi vastavat tehnilist lahendust ning päringu vastuseks ei edastata isiku andmeid, vaid saadetakse JAH/EI tüüpi vastus. Sellisel juhul on välistatud isikuandmete kuritarvitamine.