Uudis

Pocopay hakkas kasutajaid tuvastama ja makseid kinnitama sõrmejäljega

touchid-legal.png

Pocopay aktiveeris oma äpis sõrmejälje, millegakliendid saavad siseneda oma pangakontole ja kinnitada tehinguid sõrmejäljega. Selleks peab inimesel olema sõrmejälje lugejaga mobiiltelefon ja kõige uuem Pocopay mobiilirakendus.

Sõrmejälje kasutamise saab klient aktiveerida Pocopay mobiilirakenduses. Turvalisuse huvidespalutakse kliendil kindlasti kontrollida telefonis juba salvestatud sõrmejäljed. Kasutajale jääb alati valik kasutada traditsioonilist meetodit – turvakoodi.

Geenius testis Pocopay sõrmejäljelugejat iPhone'i – äpp tuvastab telefoni opsüsteemi salvestatud sõrmejäljed, millega saab äppi avada ilma salasõna või PIN-i sisestamata. Apple'i telefonides on sõrmejäljelugeja viimases kolmes mudeliseerias, alates iPhone 5s-ist.

Neivelt: biomeetrilisi lahendusi kasutatakse üha enam

“Üle maailma rakendatakse finantssektoris biomeetrilisi lahendusi järjest rohkem. Kaasaegne pangandus otsib lahendusi, mis on kliendile turvalised ja mugavad. Erinevaid koode, mida meelde jätta on väga palju ja sõrmejäljega inimese tuvastamine on sellele palju turvalisem alternatiiv. Mul on hea meel, et oleme teerajajad Eestis”, ütleb Pocopay tegevjuht Indrek Neivelt.Veebruaris turule tulnud Pocopay tõi samuti esimesena turule viipemakse võimalusega pangakaardi.

Pocopay on makseasutus, mis pakub pangakontot ja MasterCard deebetkaarti. Konto avamine ja haldamine toimub mobiilis.

Pocopay rakendus on kõigile alla laaditav Google Play'st ning App Store'ist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.