Poe kinni pannud Reset jättis kliendid pika ninaga. Kuidas nad oma raha tagasi saaks?

Veebipood. Foto on illustratiivne.Shutterstock

Eile lõpetas tuntud veebikaubamaja Reset.ee ootamatult tegevuse ja sulges päevapealt oma kontori ning e-poe. Uudise avaldamise peale kirjutas Geeniusele mitu lugejat, kes pole endiselt oma tellimusi kätte saanud ja on rahast ilma jäänud.

“Tellisin eile Resetist külmiku, hinnaga 215 eurot,” kirjutas Raivo. “Alles õhtul hakkasin vaatama, et mis selle poe kohta kirjutatakse, kuidas tarneaegade kogemused jne. Tundub, et sain petta…”

“Raha tagastatud pole, kuigi lubati. Olen otsustanud pöörduda tarbijakaitsesse, agalootus kadunud, et oma 225 eurot tagasi saan,” rääkis pliitplaadi tellinud Margit.

Tellitud on külmkappe, nutikellasid, telereid ja muud elektroonikat ning summad ulatuvad mõnel juhul üle tuhande euro. Kahjuks võib arvata, et Geeniusele kirjutanud lugejad on vaid murdosa tellijatest, kes oma rahast ja kaubast ilma on jäänud.

Mida teha, kui kaupa kätte ei saanud?

Tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve ameti pressiesindaja Anne-Mai Helemäe sõnul on Reset Eesti OÜ esindaja täna TTJA-le teatanud, et ettevõte on otsustanud taotleda pankrotimenetluse algatamist.

“See tähendab, et kui Reset Eesti OÜ pankrotiavalduse esitab, siis on tarbijatel võimalus esitada oma nõue ainult pankrotimenetluse raames,” selgitas ta.

Helemäe jätkas, et selleks tuleks jälgida veebilehte www.ametlikudteadaanded.ee ning vaadata, kas Reset Eesti OÜ on pankrotiavalduse esitanud. “Pankrotimenetluse algatamise teates on kirjas pankrotiavalduse läbivaatamise aeg ja koht. Hiljem avaldatakse samal veebilehel pankrotihalduri kontaktid, kellele saavad võlausaldajad oma nõuetest teada anda,” ütles ta.

On ka neid, kes tasusid või veel tasuvad kauba eest järelmaksuga. Sel juhul on Helemäe sõnul kaks varianti.

Kui tarbija tasus kauba eest järelmaksuga (ehk sõlmis kauba ostmiseks tarbijakrediidilepingu) ja tarbijakrediidilepingu sõlmimisest on möödas 14 päeva või vähem, siis saab tarbija lepingust taganeda. Selleks tuleb tarbijal esitada viivitamatult taganemisavaldus tarbijakrediidi pakkujale (ehk pangale/krediidiandjale, mitte Reset Eesti OÜ-le).

Kui lepingu sõlmimisest on möödas rohkem kui 14 päeva, siis tarbija kahjuks lepingust taganeda ei saa. “Sellisel juhul tuleb tarbijal maksta tagasi kogu laen, hoolimata sellest, et ta kaupa kunagi kätte ei saanud,” ütles Helemäe.

Mis meetmed võtab TTJA Reseti suhtes kasutusele? “Kuna teade võimaliku pankrotimenetluse algatamise kohta laekus TTJA-le alles täna, siis hetkel amet hindab olukorda ning kaalub edasisi tegevusi,” vastas Helemäe.

Reset Eesti OÜ tegevjuht Hans Erich Liivik pole vastanud täna Geeniuse telefonikõnedele ega sõnumitele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.