Uudis

Politsei hoiatab: Eestit on tabanud järjekordne petukõnede laine

Politsei jagas sotsiaalmeedias hoiatust, kus toob välja, et eestlased on hakanud saama välisriikidest kõnesid, kus väidetakse, et juhtunud on liiklusõnnetus ning et kõne saaja peaks seetõttu midagi maksma.

Ühe petukõne saaja sõnul sai ta kõne Läti suunakoodiga numbrilt. Helistas noore häälega eesti keelt kõnelev naine ja väitis, et teataja olevat tema autole otsa sõitnud ning helistaja auto kojamehe vahele on jäetud teataja andmed. Kogu vestluse vältel ei lasknud kõne teinud naine teisel poolel midagi küsida. Politseisse pöördunud inimene ütles naisele vastuseks, et pöördub oma kindlustusse ja katkestas kõne. 

Samalaadsed kõned tulid Eesti ja Soome suunakoodiga numbritelt ja räägiti kõne saajatele samasisuline lugu. Naine ei vastanud teataja küsimustele ning katkestas lõpuks ise kõne.

Sarnast skeemi kasutatakse välismaal, et välja petta heausksetelt inimestelt autoremondiraha liiklusõnnetuse eest, mida inimene pole tegelikult põhjustanud.

“Soovitame suhtuda sellistesse kõnedesse kriitiliselt, uurida võimaliku liiklusõnnetuse toimumise aja, asukoha ja automargi kohta ning vajadusel pöörduda kas oma kindlustusseltsi või politsei poole,” sõnas politsei.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.