Uudis

Politsei kasutas kadunud Cärolini otsingutel ka soojuskaameraga drooni

Politsei- ja piirivalveametnikud demonstreerimas PPA käsutuses olevaid droone.Foto: Geenius Meedia/Hans Lõugas

Eelmise aasta lõpus seoses Pääsküla rabas kadunuks jäänud 23-aastase Cärolini otsingutega tõstatus teema, et miks ei kasutata kadunud inimeste otsimisel soojuskaameraga droone. Nüüd selgus, et politsei siiski kasutab kadunud inimeste otsimisel vajadusel selliseid droone ja seda tehti ka Cärolini otsingutel.

Kokku on politseil 31 drooni, mida kasutatakse vastavalt vajadusele ka kadunud inimeste otsimiseks. Neist kolmandik on varustatud soojuskaameraga ning plaanide kohaselt ostetakse soojuskaameraga droone veel juurdegi.

Drooni kasutamine kadunud inimeste otsimisel ei ole reegel

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) arendusosakonna politseikapteni Andres Kirsingu sõnul kasutatakse droone neil kadumisjuhtudel, kui on alust arvata, et inimene võis maastikul hätta sattuda ning on teada ligikaudne koht, kust teda otsida. Kirsing lisas, et drooni kasutamine ei ole igal juhul reegel, alati võimalik ega ka mõistlik.

“Kui aastas saab politsei üle 4000 teate kadunud inimesest, siis umbes sadakond juhtumit neist on sellised, mis nõuavad ressursimahukamaid tegevusi maastikul. Kui maastik on õhuvaatluseks sobilik, kasutatakse lennuvahendeid. Kui mitte, kasutatakse teisi otsingumeetodeid,” ütles ta.

PPAl on praegu 31 drooni, millest kolmandik on varustatud soojuskaameratega. Kirsingu kinnitusel kasutatakse ajakriitilisemate sündmuste puhul drooni asemel võimalusel helikopterit või lennukit, millel on väga kvaliteetsed soojuskaamerad.

“Samuti saab lennuvahendiga kiiremini termoskännida ja üle kontrollida just suuremaid otsingualasid. Kui droonilennuks sobivat ilma napib, saab otsingutel kasutada käsi-termokaameraid,” lisas ta.

Politseikapteni kinnitusel on PPAl plaanis soojuskaameraga varustatud droone juurde osta, kuid nende põhiline töövaldkond saab olema eeskätt piiriturvalisuse tagamine. Kuid vajadusel saab neidki droone kasutada ka kadunud inimeste otsingutel.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.