Uudis

Politsei kuulas LeiserTV asjas üle piraatluses kahtlustava mehe

Möödunud aastal kirjutas Geenius eestlaste poolt veetud LeiserTV piraarteenusest, mis võimaldab näiteks Soomes Eesti telekanaleid vaadata ning mille tõttu telekanalid ka politsei poole pöördusid. Algsest pöördumisest on möödas aga juba üle aasta, kuid teenus on siiski kõikidele endiselt kättesaadav. Prokuratuuri sõnul asja uurimisega tegeletakse.

Prokuratuuri avalike suhete nõuniku Kristina Kostina sõnul on asjaolude väljaselgitamiseks alustatud kriminaalmenetlus karistusseadustiku §223 lõige 1 tunnustel. Hetkeseisuga on see kriminaalasi kohtueelses menetluses ning ka üks kahtlusalune on juba üle kuulatud.

“Kriminaalasja raames on praeguseks kahtlustatavana üle kuulatud 1987. a sündinud mees. Ei ole välistatud, et kahtlustatavate ring võib suuremaks minna. Menetluse üldandmeid oleme valmis avalikustama pärast uurimise lõppu,” sõnas Kostina. “Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi Põhja prefektuur ning juhib Põhja Ringkonnaprokuratuur.”

Karistusseadustiku paragrahv 223 käsitleb autoriõigusega kaitstud objekti levitamist. “Teose või autoriõigusega kaasnevate õiguste objekti ebaseadusliku avaliku esitamise, üldsusele näitamise, edastamise, taasedastamise või kättesaadavaks tegemise eest kutse- või majandustegevuses, kui rikkumisega saadud kasu või tekitatud kahju ületab kahtekümmend miinimumpäevamäära – karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega,” seisab seaduses.

Seega võib kõige karmimal juhul teenuse taga olevaid inimesi oodata ees kuni aastane vabadusekaotus.

Aasta eest sõnasid nii ERR kui ka TV3, et pöörduvad teenuse vastu politseisse.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.