Uudis

Politsei saatis dokumendifotosid varastanud Artur Boiko kaasuse prokuratuuri

Dokumendifotode varguses kahtlustatav Artur Boiko (keskel) oli 2013. aastal kohtu ees, kuna ähvardas kohtuniku tappa.Foto: Õhtuleht

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) edastas eile prokuratuurile tänavu suvel pea 300 000 inimese dokumendifotod varastanud Artur Boiko kaasuse üksikasjad

PPA pressiesindaja Leana Loide sõnul viis politsei uurimise lõpule ning nüüd hakkab prokuratuur otsustama, kas kogutud tõendeid hinnates saab menetluses edasisi otsuseid teha. 

Loide ei soovinud vastata Geeniuse ühelegi täpsustavale küsimusele, mis Boiko juhtumit puudutasid. Pressiesindaja ei soovinud öelda, kas uurimise käigus selgus veel teisigi vahejuhtumeid, mis liideti menetluse juurde. 

Septembris kirjutas Geenius, et Boiko tuvastas riiklikest IT-süsteemidest kaks turvanõrkust, mille avaldamise eest nõudis ta riigilt 4000 eurot.

Varem kohtulikult arvutisüsteemi ebaseadusliku kasutamise katses karistatud Boiko saatis kohalike omavalitsuse valimiste järel kõigile Eesti meediamajadele kirja, milles väitis, et e-valimised peab kehtetuks tunnistama. Riigi infosüsteemi ameti sõnul ei olnud Boiko väidetel tõepõhja all.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.