Uudis

Politsei: Stroomi rannas välismaalast ei rünnatud, algatasime menetluse valeütluste andmise osas

Politsei asus Stroomi rannas ründamist uurima, kuid selgus, et midagi sellist polegi üldse juhtunud. Foto: Madis Sinivee/Eesti Meedia

Eelmise aasta novembris teavitati politseid, et Stroomi rannas rünnati koeraga jalutanud välismaalast, kes töötab ühes Eesti idufirmas. Kriminaalmenetluse käigus tuvastati, et sellist rünnakut toimunud ei ole ja alustati kriminaalmenetlust võimalike valeütluste andmise kohta.

27. novembris tegi Eesti ettevõtja Facebooki postituse, kus rääkis, kuidas Tallinnas Stroomi rannas rünnati välismaalasest Eesti tehnoloogiafirma töötajat, teda ähvardati ja loobiti kividega. Väidetavalt sai rünnak alguse sellest, et välismaalane rääkis inglise keelt.

Postitus kustutati peagi, aga see sai väga laia tähelepanu osaliseks.

“Üsna pea sai selgeks, et kannatanu ütlused ei ühti politseiuurijate kogutud tõenditega, sealhulgas tõenditega sündmuskohalt. Kannatanu andis vastuolulisi ja ajas muutuvaid ütlusi. Kogutud info ei viita, et naine rünnaku ajal nimetatud piirkonnas viibis. Tänaseks on meil alus arvata, et kannatanu poolt kirjeldatud rünnakut aset ei leidnud,” selgitas Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit.

Loe pikemalt Eesti Ekspressist.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.