Uudis

Politsei veebilehe arenduseks kulutatakse veel üle 100 000 euro

Politsei ja piirivalveameti veebilehe politsei.ee arendusse investeeriti hiljuti 90 000 eurot, nüüd plaanitakse lehe peale kulutada veel üle 100 000 eurot.

Politsei poolne kodulehe projektijuht Valter-Kristjan Oberg sõnas, et viimase hanke raames arendatakse edasi kodulehe erilahendusi ning e-teenuseid.

Olemasolevatest e-teenustest saavad uue vormi ja väljanägemise politseisse toodud leitud esemete kuvamine, politseis registreeritud avalike koosolekute loetelu, dokumentidega seotud e-päringud ning süüteoteate esitamine.

“Uue e-teenusena lisandub veebi info teadmata kadunud inimeste ja politsei poolt tagaotsitavate kohta,” sõnas Oberg.

“Käesolev hange on tegelikult raamleping, millest vaid üks osa moodustab loetletud erilahenduste ja e-teenuste arendamise ning osa hankest on hetkel töödega katmata, kuid vaatame juba tuleviku ning teeme plaane, et saaksime järgnevate aastate jooksul hooldus- ja arendustöid tellida,” lisas ta.

Disainiuuendust tulemas pole

Kodulehe kujundus jääb ka uute tööde raames samaks, kui juba tehtud tööde puhul.

“Mitmes etapis kodulehe arendamine annab meile võimaluse kiiremini ja paindlikumalt värskelt valminud funktsionaalsust kasutajatega jagada ning nendelt kiiremini tagasisidet koguda,” sõnas Oberg.

Hanke esialgse maksumuse aluseks on planeeritud tööde mahuhinnang – osad arendustöödest on seotud erinevate infosüsteemide omavahelise liidestamisega ning need tööd on Obergi sõnul tavapärasemast keerukamad.

Hinnanguliseks maksumuseks on märgitud 140 000 eurot.

Politsei- ja piirivalveameti IT-lahenduste arendamise ning riigihangetega tegeleb siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus ehk SMIT.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.