Infosüsteemist tulevase abikaasa kohta uurinud politseinik sai trahvi

Selline näeb välja patrullpolitseiniku infosüsteemi peamenüü.Foto: PPA

AKI teatab, et amet on trahvinud politseiteenistujat ja tervishoiutöötajat, kes tegid infosüsteemides uudishimupäringuid.

Nii tervishoiutöötajal kui politseiteenistujal puudus päringute tegemiseks õiguslik alus, st puudus teenistusülesandest tulenev teadmisvajadus. Samuti oli mõlemal juhul oli tööandja infosüsteemi kasututusreegleid ja andmekaitsenõudeid töötajatele tutvustanud, teatab AKI.

Vaatamata sellele tegi politseiteenistuja uudishimupäringuid oma tulevase abikaasa ja tema pereliikme kohta MIS ja Kairi süsteemis kokku kolmel korral. Tervishoiutöötaja uuris kolmanda isiku palve peale e-tervise infosüsteemist infot kiirabi väljakutse kohta kindla inimese juurde. 

Uudishimupäringute eest määrati töötajatele väärteotrahv. Politseiteenistuja pidi karistuseks maksma 48 eurot ja tervishoiutöötaja 56 eurot.

Isikuandmete töötlemise nõuete rikkumise eest võib kiirmenetluses määrata füüsilisele isikule rahatrahvi kuni 800 eurot (200 trahviühikut). AKI sõnul oli karistuse määramisel arvestatud asjaoluga, et isikud kahetsesid tegu ja olid nõus kiirmenetlusega.
 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.