Uudis

Põnev vaatamine: see Twitteri konto märgib automaatselt ära, kui keegi Eestis mõne erakonnaga liitub

Keegi on loonud konto, mis teeb Eesti poliitikaga liitujatest üksikasjaliku ülevaate.Foto: Shutterstock

Twitteri konto nimega Anu Nüümse on loonud automatiseeritud süsteemi, mis tuvastab Eesti parteidega liitujad ja märgib nad säutsuga ära.

Skript töötab äriregistri baasil, kus erakondadesse astujad avalikult kirjas on. Kui keegi mõne parteiga liitub, siis ilmub Anu Nüümse kontole postitus, kus on kirjas liituja ja erakonna nimi. Iga kuu lõpus tehakse kontol ka kokkuvõte, kus on kirjas parteide liikmete arvu muutused.

Tänase kuupäeva jooksul on Eestis erinevate parteidega liitunud näiteks juba ligi 50 inimest ja liitujate seas annab kõige rohkem fooni Isamaa erakond.

Pole teada, kes täpselt selle Twitteri konto taga on, sest Anu Nüümse pole kellegi pärisnimi, vaid pigem pseudonüüm. Kollektiiv on 2016. aastal korraldanud näiteks Arvamusfestivali vaba lava arutelu. “Kollektiivne pseudonüüm Anu Nüümse on netikodanike vabas kasutuses ning laenab oma identiteeti vahelduva eduga nii eri värvi mütsidega häkkeritele jt koodivõluritele kui ka säutsukirjanikele, meemisõdalastele jt ühiskondlikele vabadusvõitlejatele,” seisab ürituse kodulehel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.