Uudis

Põnevad ja veidrad vidinad CESil: vesinikul töötav akupank, kõigile telefonidele sobivad ümbrised ja kuidas hambapesust teha arvutimäng?

Vesinikubaasil akupank Foto: Ronald Liive

Geenius teeb põgusa ülevaate põnevatest tehnikavidinatest, mida maailma suurimal tehnikamessil Consumer Electronics Show (CES) esiletakse.

Foto: Ronald Liive

Rocketbook toodab nutikaid märkmike, millesse tehtud märkmed saab koheselt pilve salvestada.

Nutikas hambahari Foto: Ronald Liive

CESil kohtab väga palju lastele suunatud tooted. Antud juhul üritatakse nutika hambaharja ning äpi abil teha hammaste harjamist lõbusaks tegevuseks.

Droon, mis mahub telefoni ümbrisesse. Foto: Ronald Liive

Miniatuursed endli-droonid on tänavusel CESil väga populaarsed. Antud juhul on pildil Hiina ettevõtte lennumasin, mis mahub telefoniümbrise sisse.

Baktereid tappev veepudel. Foto: Ronald Liive

Veepudelite puhul on suurimaks nuhtluseks see, et pärast tihedat kasutamist tekivad sinna bakterid, mida on niisama pesemisega raske hävitada. Lahendus peitub nutikas veepudelis, mille korgi sees on UV valgust eraldav element, mis tapab bakterid hetkega ära.

Universaalne modulaarne telefoniümbris. Foto: Ronald Liive

iPhone’ilt Samsungile, Sony’le või muule telefonile liikudes on suurim nuhtlus see, et koos uue telefoniga peab ka uue korpuse ostma.

CESil on kohal ettevõte, mis toodab universaalseid modulaarseid telefoniümbriseid. Iga ümbrise külge saab monteerida mooduleid, milleks on akupank, kõlar või väline andmesalvesti.

LED valgusti paneelid. Foto: Ronald Liive

Ettevõtte Nanoleaf paiskas müügile meekärge meenutava LED valgustite paneelide lahenduse. Paneelide asukohta saab nende kasutaja ise sättida vastavalt oma soovile.

Soodsaim lahendus maksab 250 eurot ning koosneb üheksast paneelist. Lisaks niisama valguse andmisele reageerivad paneelid ümbritsevatele helidele ning muudavad vastavalt sellele värvi.

Muinasjutte vestev kõlar. Foto: Ronald Liive

Mis on tänapäeval laste suurim nuhtlus? Eks ikka nutitelefonid ja muud ekraanid, mis kahjustavad silmi. Pildil kujutatud kõlaritootja mõtles välja huvitava lahenduse, mis peaks lapsed ekraanide tagant ära kiskuma. Kõlarile saab asetada erinevaid kujukesi, millest igaüks mängib kõlarist erinevat muinasjuttu.

Veepuhasti Foto: Ronald Liive

Lääneriikide üks peamisi probleeme pidavat olema see, et inimesed ei julge kraanivett juua ning selle asemel ostavad suures koguses pudelivett.

Saksamaa ettevõte Mitte on arendanud veepuhasti, mis lisab kraaniveele mineraale ning teeb selle joodavamaks. Sellise seadmega üritatakse vähendada pudelivee tarbimist.

Alumiiniumist klaviatuurid Foto: Ronald Liive

Hiljuti lõpetas Apple alumiiniumist juhtmega klaviatuuride tootmise. Loodus tühja kohta ei salli ehk Apple’ist jäänud tühimiku on võtnud väike idufirma üle, mille toodetud klaviatuurid on välimuselt äravahetamiseni sarnased Apple’i omadega.

Firma esindaja sõnul neil suurfirmaga ühtegi probleemi pole olnud ning arvatavasti ei teki ka. Erinevalt Apple’i klaviatuuridest on pildil olevad saadaval kolmes toonis ning klahvide all on värvilised LED tulukesed.

Vesinikubaasil akupank Foto: Ronald Liive

Vast et üks põnevamaid tooteid, mida oleme praegu CESil kohanud on vesinikubaasil töötav akupank. Akupanga sisse käib vesiniku kassett, mis maksab kõigest kaks dollarit ning mis suudab akupanga väga kiirelt ning loodussõbralikult täis laadida. Loomulikult saab akupanka kasutada ka tavalise akupangaga ehk seda saab micro USB abil laadida.

Hariduslik mäng Foto: Ronald Liive

Veel üks lastele suunatud nutikas mänguasi õpetab varajasest east mõtlema programmeerija pilgu läbi.

Geenius kajastab maailma suurimat tehnikamessi CES otse Las Vegasest. Kõige värskema kajastuse jaoks jälgi Geeniust Instagramis ja YouTube’is.

Ajakirjaniku reisikulud kattis messi korraldaja Consumer Technology Association.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.