Uudis

Populaarseks osutunud naiskodukaitse “Ole valmis!” äpp saab läbinädalatel olulise uuenduse

Kuvatõmmised naiskodukaitse äpist "Ole valmis!".Foto: Kuvatõmmis

Viimaste nädalate statistika näitab, et naiskodukaitse “Ole valmis!” äppi on hakatud tavapärasest suuremas mahus nutiseadmetesse installeerima.

Põhjuseid võib selleks olla mitmeid ja maailmat ärevuses hoidev koroonaviirus ei pruugi olla neist peamine. Äppi on viimastel nädalatel mitmel pool reklaamitud ning suurenenud on ka üldine teavitustöö.

Lähinädalatel uuendatakse äppi olulise funktsiooniga, mis annab naiskodukaitsele võimaluse äpi kasutusele võtnud inimestele teavitusi saata.

Äppi lisati info koroonaviiruse kohta

Koroonaviiruse kohta rääkides ütles naiskodukaitse arendusspetsialist Elisa Jakson, et esialgu ei ole neil kavas äppi suuremat teavitust sellest lisada kuna tegu ei ole uudiste äpiga vaid statsionaarset infot omava äpiga.

Ülevaatlik ülevaade koroonaga seonduvast on äpis olemas, kuid detailsema ja värskema info saamiseks suunatakse äpist edasi terviseameti veebilehele.

“Äpis on olemas terviseameti üldised soovitused viirusnakkuste vältimiseks. Seal on õpetatud, kuidas käsi pesta ja kuidas viirust vältida. Need kehtivad ka koroona puhul. Ära ole haigega lähedases kontaktis, pese käsi ja kui oled haige siis jää koju,” ütles ta.

Jaksoni sõnul on just parasjagu lõpujärgis arendus, millega lisatakse äppi push-teavitused, millega saab äpi kasutajaid lisatud uuendustest teavitada. Täpset kuupäeva, millal uuendus kasutajateni jõuab ei osanud ta öelda, kuid ta andis lootust, et see võtab maksimaalselt aega mõned nädalad.

“Kavatseme (kasutajatele toim.) saata teate, kui äppi on uus suurem peatükk lisatud või kui kuskilt peaks tulema juhis, et teavitusinfo tuleks saata. Pigem kavatseme hoida madalat profiili ning mitte inimesi teavitustega ära tüüdata,” täpsustas ta.

Mida ja millal kasutajatele saata on naiskodukaitse enda otsustada kuna nende arendatud äpp ei ole riiklikus teavitusskeemis sees. Kuigi naiskodukaitse ei allu terviseametile on nad siiski Jaksoni kinnitusel valmis selleks, kui amet või mõni muu ametkond palub neil kasutajaid olulisest infost informeerima.

Teavituste saatmise süsteem on arendatud viisil, mis ei vaja äpi arendajate poolset sekkumist vaid naiskodukaitsjad saavad ise süsteemist määrata, millist teavitust ja millal kasutajatele saata. Arendust luuakse üheaegselt Apple’i ja Androidi telefonidele, kuid kasutajateni võivad uuendatud funktsiooniga äpid jõuda erinevatel aegadel.

“Ole valmis!” äpp sisaldab ülevaadet, millised varud peaksid inimesel kodus olema, kui tema kodukandis peaks ilmnema ulatuslik elektrikatkestus või mõni tõsisem kriis.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.