Uudis

Populaarset pilvefirmat tabas katkestus: suur osa maailma veebilehtedest olid ligipääsmatud

Artiklit täiendatud kell 14:05

Arvutit kasutav naine.Foto: Shutterstock/fizkes

Teisipäeva keskpäeva paiku tabas USA pilvemajanduse ettevõtet Fastly ulatuslik katkestus, mis on omakorda toonud kaasa suurejoonelise katkestuse väga paljude veebilehtede ligipääsus. 

Artikli kirjutamise hetkel ei lae ära populaarsed veebilehed nagu näiteks reddit.com, github.com, nytimes.com, gov.uk, media-amazon.com, theverge.com, spotify.com, speedtest.net jne. 

Fastly pakub sisuedastusvõrgu (content delivery network) teenust ehk loob veebilehe sisust mitu koopiat, mida puhverdatakse üle võrgu. Lihtsustatult öelduna pakub selline võimalus kasutajatel sisule kiiremini ligi pääseda ning ühtaegu vähendada serveritele rakendatavat koormust. 

Sellist veateadet kuvati reddit.com veebilehel, kui sinna üritati 8. juuni keskpäeva paiku pääseda.Foto: Kuvatõmmis

Ettevõte on teatanud, et katkestus mõjutab sisuliselt tervet maailma, kuna töö on häiritud Fastly serverites, mis asuvad Aasias, Austraalias, Euroopas ning Lõuna- ja Põhja-Ameerikas. Katkestuse põhjust ei ole ettevõte teatanud. 

Artiklit täiendatud kell 14:05

Eesti aja järgi kella 13:44 oli Fastly tuvastanud probleemi, mis oli suurejoonelise katkestuse põhjustakas. Viga suudeti parandada kella 13:57 ning vaikselt on hakanud eelviidatud veebilehtede töö taastuma. Fastly pole veel täpsustanud, mis oli katkestuse põhjuseks. Geeniusele teadaolevalt ei põhjustanud katkestus suuri probleeme Eesti veebilehtedele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.