PPA vahetab teenindustes digikioskid välja, teenuses võib esineda katkestusi

PPA digikioskid, mis nüüd väljavahetamisele lähevad.Foto: PPA

14.-22. veebruarini saavad kõik politsei- ja piirivalveameti (PPA) teenindused uued digikioskid. Seniste kioskite vahetamine uute vastu toob kaasa katkestusi digikioskite töös.

PPA isikutuvastuse teenuse omanik Annemari Paas ütles, et amet vahetab digikioskid uute vastu, sest ühest küljest on olemasolevad digikioskid amortiseerunud ja teisalt uueneb tehnoloogia iga päev, mistõttu on oluline, et ka digikioskid oleksid toetatud kõige uuema tehnoloogiaga.

“Lisaks sellele oleme panustanud digikioskite tarkvaraarendusse, et digikioskite kasutamine oleks veel mugavam ja kliendisõbralikum, võttes sealjuures arvesse ka aja jooksul laekunud klientide tagasisidet,” ütles Paas.

Ta selgitas, et hetkel on PPA teenindustes kasutusel üle Eesti 24 digikioskit, aga vahetuse käigus saab neid olema kokku 27. Üks digikiosk tuleb lisaks juurde nii Tallinnas asuvasse Pinna teenindusse kui ka Jõhvi ning Narva teenindusse.

„Kuigi oleme tehnikute töö planeerinud selliselt, et digikioskite töö oleks häiritud võimalikult vähe, võib vahetus kaasa tuua lühiajalisi tõrkeid digikioskite töös,” ütles Paas. “Kui konkreetses teeninduses on parasjagu vahetus käimas ja digikioskite kasutamine häiritud, anname kohapeale tulnud klientidele sellest ka kohe teada.”

“Palume klientidelt mõistvat suhtumist võimalike ebamugavuste ja lisanduda võiva ajakulu suhtes,“ lisas ta.

PPA teeninduste digikioskites saab teha isikut tõendava dokumendi jaoks vajalikku dokumendifotot, anda sõrmejälgi ja allkirjanäidist.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.