Uudis

Prantsuse võimud ähvardavad Microsofti Windows 10 andmekogumise pärast trahviga

Tehnoloogiafirma Microsoft on saanud Prantsusmaa riikliku andmekaitse komisjoni käest ametliku hoiatuse, kuna Windows 10 andmekogumispraktika läheb vastuollu Prantsusmaa seadustega.

Andmekaitse komisjoni koostatud kaebus toob välja mitmeid kohti, kus Microsoft on andmekogumisega liiale läinud. Näiteks kui kasutaja paigaldab enda arvutisse Windows 10 operatsioonisüsteemi, luuakse talle automaatselt reklaami pakkumiseks mõeldud identiteet üle kõigi kasutajate. Ehk siis selle identiteedi järgi pakutakse kasutajatele reklaami.

Lisaks sellele kritiseerib amet Windows 10 telemetry funktsiooni, mis kogub erinevaid kasutaja andmeid ning edastab need Microsoftile. Omapäraseks teeb funktsiooni veel see, et seda saavad välja lülitada vaid Windows 10 Enterprise, Education, Mobile Enterprise, IoT Standard või Server 2016 Technical Preview versiooniga kasutajad, mitte kodukasutajad.

Neil Windows 10 versioonidel on telemetry funktsiooni peatamiseks võimalik valida security variant, mis piirab andmekogumist. Prantuse andmekaitse komisjoni hinnangul näitab aga sellise piirangu olemasolu osadele versioonidele seda, et kogutavad andmed teistelt operatsioonisüsteemi versioonidelt ei ole vajalikud operatsioonisüsteemi tööks. Sellest lähtuvalt on nende kogumine liigne.

Antud kaebus annab Microsoftile aega kolm kuud probleemi lahendamiseks. Vastasel juhul võib ettevõte saada trahvi kuni 1,66 miljonit dollarit, mis küll Microsofti-suuruse ettevõtte jaoks eriti märkimisväärne summa ei ole.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.