Presidendijooksu mängus saad aidata Kallasel, Repsil või Jõksil lossi poole joosta

screenshot_7.png

Presidendivalimised on täies hoos, seega oleks igati sobilik tänase lõunapausi ajal mängida Eestis loodud Presidendijooksumängu.

Mängu idee on lihtne: saad valida oma soosiku presidendi ametipostile ning pead aitama talKadrioru lossi joosta. Tee peal tuleb tegeleda erinevate takistuste ning probleemidega.

Siim Kallast aidates tuleb näiteks koguda vuntse,Mailis Repsi karakteriga mängides tuleb aga koguda kohukesi. Allar Jõksi puhul on ülesandeks koguda portfelle.

Mängu looja Indrek Vändrik selgitas Geeniusele, et mäng sai loodud, kuna talleon meeldinud mängud, millel on seos reaalse eluga ja mis vaatavadmõnd sündmust või olukorda meelelahutuslikus võtmes. „See on ka see idee, millega mina seda mängu alustasin. Proovisin lõbusalt illustreerida seda kadalippu mida kandidaadid läbivad teel oma eesmärgi poole,“ lisas Vändrik.

Vändrik selgitas Geeniusele, et mängu idee tekkis kohe, kui esimesed potentsiaalsed kandidaadid välja hõigati. „Arendusega alustasin augusti alguses. Võib öelda, et väga intensiivne augustikuu on olnud,“ ütles Vändrik.

"Minu jaoks oli kõige keerulisem osa tegelikult tegelaste joonistamine. Olen elukutselt programmeerija ning lahendan iga päev erinevaid probleeme ja olen sellega harjunud. Kunstis aga ma nii kibe käsi ei ole ja selles vallas pidin palju erinevaid näiteid uurima ja õpetusi lugema. Tallinna silueti joonistamine võttis mul näiteks kahe päeva jagu tööd," ütles Vändrik.

"Samuti oli keeruline esimest korda avaldada iOS-i rakendus. Kes on App Store-i ja tema kümne erineva sertifikaadi ja profiilidega kokku puutunud teab, et see võib pea ikka väga segamini ajada. Mänguarenduses endas ma suuri raskusi ei kohanud, sest olen ka varem juba sarnase mängu avaldanud," lisas ta.

Mängu on nüüdseks mängitud juba üle 500 korra ning ilmselt tuleb mängimiskordasid veelgi juurde, kui sinna midagi uut lisandub.

„Mäng on praegu pidevas arengus ja pole välistatud, et kui see presidendivalimiste ralli veel huvitavamaks läheb tulevad mängu uued tegelased ja uued olustikud,“ ütles Vändrik.

Mängu saab mängida nii arvutis, Androidi seadmetel kui ka iOS’i peal.

Foto: kuvatõmmis

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.