Uudis

President Alar Karis: vahel saab selgeks, et e-riik on midagi lapitekilaadset, mis kriisioludes kipub rebenema

President Alar Karis.Foto: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix

Täna astus ametisse järgmine Eesti Vabariigi president Alar Karis. President Karis keskendus oma kõnes riigikogule muuhulgas ka digiriigi teemadele.

“Tuletame meelde, kui palju oli kõõrdi vaatamist veerand sajandit tagasi Tiigrihüppe idee järel, mis viis Eesti koolidesse arvutiklassid ja koolid internetti. Või otsus võtta kasutusele ID-kaart,” ütles Karis. “Ka siis oli neid, kes kõhklesid, et projekt on kallis ja milleks meile kõigile see fotoga plastikkaart. Need kaks näidet — Tiigrihüpe ja ID-kaart — näitavad, milline võlu ja kasu on “kastist välja” mõtlemisel ja tegutsemisel.”

“Vahel saab selgeks, et e-riik on midagi lapitekilaadset, mis kriisioludes kipub rebenema.
Me loodame, et tehnoloogia kustutab kaugused ja võtab vaevad, kuid kõigi jaoks see siiski veel ei kehti. Viimane miil on ikka astumata ja digiriigist maksimum võtmata. Eesti on uhke IT-firmade edu üle, aga vahel saab selgeks, et e-riik on midagi lapitekilaadset, mis kriisioludes kipub rebenema sealt, kust jookseb ametkondade, aga mõnikord ka riigi ja erasektori vaheline piir.”

“Olgem enda vastu ausad, kõik inimesed ei saa praegu öelda, et nende ja riigi igapäevane suhe rajaneb e-lahendustel. Lisaks on selle kestlikkuse ja turvalisuse probleemid siinsamas ning pole lootustki, et küberohud meid ei riivaks,” sõnas Karis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.