Uudis

President e-residentsuse suurest uuendusest: meie startup saab uue hoo

President Kersti Kaljulaid e-residentsus 2.0 tutvustamisel. Foto: Hans Lõugas

Kuigi paljud riigid ei tee startupi, alustab Eesti riiklik startup juba uut etappi, rääkis president Kersti Kaljulaid täna e-residentsus 2.0 Valge raamatu esitlusel.

“Väga paljud startupid koguvad enne kokku kliendibaasi ja siis mõistavad, kust hakkab tulema tulu,” rääkis Kaljulaid. Sama on Eesti e-residentsusega, mis on esimese sammu läbi käinud.

Kaljulaid lootis, et e-residentsus saab sellega veel suurema hoo sisse ka sisu osas. “Kärsitumad nagu mina leiame, et jube vähe on e-residentidele pakkumist võrreldes sellega, mis on kohalikele pakkumist,” rääkis president.

“See on täiesti 21. sajandi projekt, mingeid maavarasid ei kaevandata. See on väga progressiivne majanduse kasvatamise projekt,” lisas Kaljulaid.

Valge raamatu majandusosa kureerinud Taavet Hinrikus rääkis, et e-residentsus on unikaalne projekt, mille majanduslikku kasu peab ja saab kasvtada. “E-residentsusest laekuv maksutulu võiks iga aasta kahekordistuda ja nii võiks e-residentsus märgiliselt jõuda Eestis ükssarviku staatusse,” pakkus Hinrikus üheks sihiks. Hinrikuse sõnul võiks mõelda e-residentidele sotsiaalmaksu pakkumist, millega saaks nad vastu tervisekindlustuse.

Loe uut e-residentsuse plaani siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.