Uudis

President Kaljulaid avas Helsingis Põhjamaade suurima tehnoloogiakonverentsi

kaljulaid.png

President Kersti Kaljulaid sõitis eile kahepäevasele visiidile Soome, mille keskmes on regiooni suurima tehnoloogiakonverentsi Slush avamine.Riigipea tutvustas avaüritusel e-Eesti edulugu ning kutsus osalejaid üles hakkama e-residentideks.

Konverentsi avapeo korraldamise eest vastutasid sel aastalTallinn Music Week, EASi välisinvesteeringute keskusja e-residentsuse programm.

"Tänu e-Eesti võimalustele suudame me täna, kuigi meid on vaid pisut üle miljoni, teha kümne minutiga kümme miljonit makset, sooritada kümme miljonit päringut, allkirjastada kümme miljonit lepingut. Seda ei suuda meist ka kümme korda suuremad riigid. Aga hea uudis on see, et kõigil on võimalik selle meie eksklusiivse klubiga liituda. Nüüd juba kaks aastat. Igaühele meist on antud kuni 100 aastat siin planeedil elada – miks mitte kasutada seda aega palju efektiivsemalt?" küsis president Kaljulaid.

Riigipea kutsus tehnoloogiamessile kogunenuid üles ka hakkama Eesti e-residentideks. "Kui te jääte ootama, et need võimalused ise ka teie kodumaale jõuavad, võib see päris pikalt veel aega võtta ning konkurendid on teist kohe paar aastat ees," ütles Kaljulaid ning rõhutas, et e-Eesti on ka kõige läbipaistvam ärikeskkond maailmas.

President kohtub Slushilnii Eesti kui ka teiste riikide ettevõtjate ja tehnoloogiavaldkonna eestvedajatega.

Slush on 30. novembrist 1. detsembrini Helsingis toimuv regiooni suurim tehnoloogiakonverents, kuhu koonduvad startup-ettevõtjad, investorid ja muud tehnoloogiagurud nii Euroopast kui ka kaugemalt. Konverentsile oodatakse ligi 2000 idufirmat, 800 investorit ning 700 ajakirjanikku enam kui 100 riigist.

Tegu on seni suurima Eesti algatusega Slushi rahvusvaheliste sündmuste raames, millesse annavad oma panuse nii meie e-riigi esindajad ja ettevõtted, Tartu linn kui ka muusikavaldkond.

Esimene Slushi konverents toimus 2008. aastal. Mitmeid aastaid oli konverentsi arendamisega seotud eestlane Martin Talvari. Tänu Helsingis toimunud konverentsile investeeriti Eesti idufirmasse Lingvist eelmisel aastal 8 miljonit dollarit.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.