Proovisime järele: Tartus avab täna uksed virtuaalreaalsuse elamuskeskus

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Tartu Kvartali keskuses avab sel nädalavahetusel uksed uus virtuaalreaalsus-elamuskeskus Futuruum, kus on huvilistel võimalik HTC Vive peakomplektide abil virtuaalreaalsust ise või koos sõpradega kogeda. Geenius käis enne Futuruumi avamist asja uudistamas.

6-ruutmeetrine mänguala

Umbes kuue ruutmeetri suurusesse mängualasse sisenedes saab mängija endale pähe VR-komplekti, kätte puldid ning selga vesti, mis vibreerib, kui mängus kostuvad helid, pakkudes sellega realistlikumat mängimiskogemust.

Kuus ruutmeetrit ei pruugi küll tunduda kui eriti suur mänguala, kuid proovimise põhjal võib öelda, et see on just täpselt paras, et end mugavalt liigutada, ilma, et mängija kogemata puldiga vastu seina lööks või ise seinaga kokku põrkaks.

Mängijat aitab mängualas hoida virtuaalne raamistik, mis kuvab mängudes ruudustiku, kui kasutaja hakkab seinale liiga lähedale sattuma või hakkab sensorite vaatealast liiga kaugele sattuma.

Kolm inimest korraga virtuaalsesse maailma

Futuruum pakub mängimisvõimalust korraga kuni kolmele inimesele, kes kõik saavad enda käsutuse paraja suurusega boksi, kus virtuaalreaalsuse elamust nautida. Riistvaralise poole pealt on mängijate käsutuses HTC Vive peakomplektid, mille kaablid on nutikalt lakke peidetud, et need mängimiskogemust liialt ei rikuks.

Huvilised saavad valida Futuruumi litsentseeritud mängude seast ühe või mitu mängu, mida üksi või mitmekesi mängida. Koos kaaslastega saab mängida koos või teineteise vastu mängida, kuid see eeldab mitme mänguala kasutamist. Kui on lihtsalt soov sõpradega aega veeta, siis on võimalik rentida üks mänguala ning seal korda-mööda mängida.

Kui uurisime, kas huvilistel on võimalik enda ostetud mänge Futuruumi riistvaraga mängida, vastasid tegijad, et rahulikemal hetkedel peaks see täiesti võimalik olema, seega loob keskus võimaluse ka inimestele, kes ei soovi kallisse VR-süsteemi investeerida mängida just endale meeldivaid mänge.

Ka vaatajatel on huvitav

Kui minna elamuskeskusesse mitmekesi plaaniga korda-mööda mängida, ei pea kartma, et ootajatel igav hakkab, sest iga mänguala kohal on teler, kust näeb just seda, mida mängija parasjagu oma peakomplektist näeb. Nii saab aru, miks mängija zombie-mängu mängides võpatas või vibumängu mängides äkiliselt tulistama hakkas.

Tegijate sõnul võib peagi ootealale tulla ka mängukonsool, millega ootajad saavad aega parajaks teha, kuniks nende mängukord kätte jõuab.

Palju mänge ja segatud-reaalsus

VR-keskuse külastajatel on valikus hulgaliselt erinevaid mänge, mille seas on nii rahulikumaid avastamismänge kui ka intensiivsemaid action­-mänge, mis võivad vähem vormis inimesel otsaesise märjaks võtta.

Valikus on “Superhot”, “Audioshield” ning “Space pirate Trainer” ja teised mängud. Keskuse pidajad lubavad, et aja jooksul lisandub kataloogi veelgi mänge ning eritellimuste puhul võidakse ka kindlaid mänge osta, kui nähakse, et nende vastu võib ka tulevikus huvi olla.

Sarnaselt uutele mängudele lubatakse ka alati tipptasemel tehnoloogiat, seega kui peaks välja tulema uuem ja parem VR-komplekt kui Vive, siis võib neid peagi ka Futuruumis näha.

Ilmselt üks põnevamaid asju on võimalus luua endast mixed-reality video, kus mängija asetatakse virtuaalse mängumaailma keskele, luues tunde, nagu oleks inimene päriselt kosmoses võitlemas või sissemurdjatega sõda pidamas. Geeniuse külastuse ajal loodud videot saad näha ülal.

Sünnipäevad ning koosviibimised

Kuid kui palju see kõik rahakotti kergendab? Nagu eeldada võis, ei ole Futuruumi kasutamine odav ning tunniajase mängusessiooni eest tuleb välja käia 25 eurot. Samuti on võimalik mängida ka pool tundi või 15 minutit. Avamisnädalal on 5 euro eest võimalik VR-kogemust ka kümneks minutiks proovida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.