Proovisime kahte täiesti erinevat Philipsi monitori – kellele need sobivad?

Arvutimonitoride segmendis käib tihe võistlus ja neid leiab poelettidelt igas mõõdus ning erinevate lisadega. Üks mis selge, on see, et aja jooksul on monitoride suurus oluliselt kasvanud.

Teine oluline tunnus on see, et aina enam keskendutakse nišidele nagu mänguritele mõeldud kuvarid. Muidugi on ka üheks viimase aja tõusvaks trendiks kumerad ekraanid.

Proovisime Pihilipsi tootevalikust kahte erinevat mudelit – Philips 272B1 ja 328E1. Mis mulje need jätsid ja kellele sobida võiksid?

Väiksem mudel sobib hästi igapäevatoiminguteks

Philips 272B1 mudel on 27-tollise diagonaaliga ning kasutab IPS LCD tehnoloogiat. Ekraan ise on sirge ning selle resolutsiooniks on 1920×1080 pikslit. Peegelduste vastu aitab hästi matt ekraan ning menüüst on võimalik valida kaheksa erineva värvirežiimi vahel, vastavalt kasutaja eelistustele.

Seadistuse kohapealt midagi keerulist ei ole – kui toitekaabel vooluvõrku ühendada ja arvutile ühenduskaabel külge panna, ongi pilt ees. Tore on see, et komplektis on kaasas erinevat tüüpi kaablid igale maitsele: vana hea VGA, HDMI ja DisplayPort. Lisaks sellele on eraldi olemas ka helikaabel ning võimalus ühendada kahte USB seadet.

Plusspunktid saab ekraan ka selle eest, et kõrgust ja asendit on võimalik väga mitut moodi seadistada. Esiteks saab jala peal olevat kuvarit õige kõrguse jaoks üles-alla liigutada. Teiseks on võimalik selle kaldenurka muuta ning kolmandaks saab ka jalga vasakule ja paremale keerata.

Kaablite ühendamine kuvari tagumisel küljel on küll veidi ebamugav, kuna pesad paiknevad alumisel küljel ja õigeid auke on tülikas üles leida. Samas kui see on juba ühe korra tehtud, siis tõenäoliselt enam tagumisele poolele asja pole.

Pildikvaliteedi osas midagi ette heita pole. 82 PPI pikslitihedus pole tippklass, kuid nii suure ekraani puhul on see igati kasutuskõlblik. Väga hästi sobib selline kuvar keskmisele kodukasutajale, töötamiseks, veebis niisama surfamiseks ja videote vaatamiseks.

Muide, kuvarile on sisseehitatud ka kõlarid, aga neid tasuks kasutada ainult siis, kui muid variante pole – midagi erilist need ei ole.

Suurem mudel on hea valik nõudlikumale kasutajale

Philips 328E1 on juba vähe teisest puust tehtud. Esiteks on selle ekraani diagonaal 32 tolli ning lisaks sellele ka kumer. Erinevalt väiksemast mudelist on siin kasutatud VA LCD ekraanitehnoloogiat ning resolutsioon on 3840×2160 pikslit. Tänu sellele on pildikvaliteet oluliselt parem kui väiksemal ekraanil ning seda on mõnusam kasutada.

Siiski võib mõnda kasutajat heidutada fakt, et kui väiksemal Philips 272B1 mudelil on kaadrisagedus 75 hertsi, siis kumera ekraaniga Philips 328E1 on 60 hertsise kaadrisagedusega. Tavakasutuses ei ole see suur vahe, kuid näiteks mängimise puhul oleks suurem kaadrisagedus kindlasti eeliseks.

Kuigi suuremat ekraani oli parema resolutsiooni tõttu mõnusam kasutada, oli pildi kerimisel tunda aeg-ajalt hakkimist.

Sülearvutiga ühendatud kuvaril esines ka hiire liikumises kerget viivitust, mis kohati häirivalt mõjus. Võimalik, et see konkreetne sülearvuti ei saanud kuvariga väga hästi läbi, sest teisel proovitud arvutil seda muret ei olnud.

Seadistamise osas pole seis nii roosiline nagu väiksemal mudelil – ekraani on võimalik ainult ette ja taha kallutada. Selle saab küll veidi ka kuvari kõrgust muuta, kuid mugavam oleks olnud võimalus seda üles ja alla liigutada. Samuti puudub võimalus ekraani paremalt vasakule keerata.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.