Uudis

Proovisime uut Eesti arvutimängu Cheitha ja kas sa peaksid ka seda tegema?

7. märtsil tuli Steami müügile uus Eesti arvutimäng Cheitha. Kas see on aga ka mängimist väärt või kas see ületaks kuidagi uudiskünnist, kui tegu poleks Eesti mänguga?

Chietha on pealtvaates tulistamismäng, kus mängijal tuleb zombilainete vastu elus püsida ja hoolikalt enda laskemoonaga majandada ning uusi alasid avada, kus peituvad paremad relvad. Võrrelda võiks seda Soome mängustuudio Housemarque teostega Alienation ja Dead Nation.

Tuum on olemas ja tugev

Eesti mäng aga on alles veel arenduses ja sisu on sellel vähe, kuid hea uudis on see, et põhimehaanikad on paigas. Tulistamistunnetus on hea ja ressursihaldus tekitab pingelisi olukordi.

Tõsi küll, esimesed viis minutid muutuvad üsna kiirelt igavaks, sest vastaseid visatakse sulle ette vähe.

Edasi tuleb hoolega jälgida enda paiknemist mänguplatsil ja hoolega kaaluda, milliseid uksi teenitud punktide eest lahti osta ning milliseid relvi kasutada. Kui seda taktikalist poolt saaks veel sügavamaks teha, oleks väga äge.

Mäng arendajad peavad kindlasti hoolega mõtlema, kuidas mängu dünaamiliseks muuta, sest umbes pärast kümnendat korda muutub see üsna üksluiseks.

Vähemalt on väga odav

Kuna Cheitha maksab üksnes 4,49 eurot, siis mina soovitaks seda proovida küll. Lisaks on praegu hea võimalus saada lihtsalt ülemaailmses edetabelis tippu, kuigi kõiki sooritusi Steam millegipärast ei registreeri.

Praegu kahjuks tuleb tõdeda, et kui tegu poleks Eesti mänguga, siis tõenäoliselt me sellest midagi ei teaks. Kui aga arendajad teevad õigeid otsuseid, siis võib seda saata edu ka üle maailma.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.