Uudis

Rahvastikuregistri portaalis saab nüüd üürniku elukohast välja kirjutada

Rahvastikuregister.ee avakuva.Foto: Kuvatõmmis/Geenius Meedia OÜ

Siseministeeriumi hallatav rahvastikuregister.ee portaal on viimastel kuudel saanud mitmeid uuendusi ja ka mõningaid uusi e-teenuseid, mida seal varem ei olnud. 

Ühe uue võimalusena saab portaali kaudu kinnisvara omanik näha, kes omavad tema kinnistutel sissekirjutust ning ka võimalust üürilepigu lõppemise järgselt üürnikud elukohast välja kirjutada. 

Veel loetud päevad tagasi lisandus portaali perekonnasündmuse tõendi tellimine (sünni-, abielu-, lahutuse- ja nimemuutmise tõendid). Kuigi protsess on nüüd varasemaga võrreldes lihtsam, ei ole see automatiseeritud

Sünnitõendi koopia väljastamise automatiseerimiseks peab siseministeeriumi rahvastikutoimingute osakonna juhataja Enel Pungas sõnul seadust muutma ning selle nimel ka töö käib. Automatiseerimine kuulub rahvastikuregistri II etapi tööde alla, millega on juba otsast alustatud. 

Pungas kinnitas, et neil on mitmeid ideid, mida rahvastikuregistris veel uuendada, kuid neist on veel vara rääkida. 

Täiesti uueks lahenduseks on surmainfo saamine, kus iga huviline saab vaadata, mis kuupäeval otsitud inimene suri. Otsingu tegemiseks piisab teise inimese nime teadmisest. 

Riigiportaalis eesti.ee oli nimepäringu võimalus juba olemas, kuid nüüd on see ka rahvastikuregistris. Viimases aga veidi muudetud kujul.

“Meil on nimekiri nii-öelda vaikimisi nimekiri, mis on teada, et on omavalitsuste jaoks sobilikud nimed. Näiteks Enel, Peeter, Mati, Kalle jne, kui sellist nime küsida, siis annab automaatvastuse ning ametnikule päring ei lähe, kas lapsele soovitav nimi on sobilik või mitte,” ütles Pungas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.