Uudis

Rahvusvaheline auditifirma: Eesti on Euroopas üks kuumemaid riike ICOde jaoks

Rahvusvaheline auditifirma PwC avalikustas raporti, milles tehakse ülevaade ICO-de (initial coin offering – krüptorahal põhinevate osakute pakkumise) populaarsuse üle maailmas.

Raportist selgub, et Euroopas on Eesti üks populaarsemaid kohti ICOde käivitamiseks. Eestile teeb ära vaid Suurbritannia. PwC andmeil on 2018. aastal Eestis kokku olnud 31 edukat ICOt ning lähiajal plaanitakse käivitada veel 40 ICOt.

Eesti ja Leedu on tõusuteel

Raportis tuuakse välja, et pärast 2017. aasta detsembrit nägid ICOd mõningast langust, kuid viimastel kuudel on nende hulk taaskord tõusuteel olnud. Rahvusvaheliselt on tänavu esimese viie kuuga toimunud juba 537 ICOt, millega on kaasatud 13,7 miljardi dollari eest investeeringuid.

Põhilised riigid ICOde käivitamiseks on Caymani saared, Briti Neitsisaared, Singapur, USA, Ühendkuningriik ja Šveits. Nende kannul on Eesti, Leedu, Iisrael ja Hong Kong. Raporti kohaselt on võrreldes Eestiga Leedus tänavu olnud vaid kuus ICOt ja raha on tõstetud vaid 64 miljoni dollari võrra vähem. Ei Eesti ega Leedu mahtunud eelmisel aastal PwC koostatud raportisse.

PwC toob raportis välja riike, kus on hea viia ICOt läbi. Nende seas on ära märgitud ka Eesti. Foto: Kuvatõmmis/PwC

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.