Uudis

Rain Lõhmus: meil on kolm krüptovaluutat, millel mingi mõte on

Rain Lõhmus. Foto: Tanel Meos

LHV panga asutaja ja investor Rain Lõhmuse sõnul on tema silmis kolmel krüptovaluutal mingi väärtus, kuigi avalikkuses räägitakse krüptovaluutade mulli lõhkemisest.

“Esiteks Bitcoin, mis on nagu krüptovaluutade email,” rääkis Lõhmus viimases LHV podcastis. “Email ei ole väga kasulik, aga miskipärast on see kõigil endiselt,” ütles Lõhmus, kelle sõnul on emailist tehnoloogiliselt palju paremaid suhtlusvahendeid, ent need pole emaili tapnud. “Email pole välja surnud ja ma arvan, et Bitcoin on natuke sarnane.”

“Teine on Ethereum, [mille puhul mõeldi] esimest korda välja kontseptsioon programmeeritavast rahast,” ütles Lõhmus. Tema sõnul on Ethereumi taga väga tugev ja hästi rahastatud tiim ning ta viitas suve alguses ilmunud teatele, et Google püüdis Ethereumi loojat Vitalik Buterini edutult värvata.

Privaatsust pakkuvad krüptovaluutad

Kui krüptovaluutade ja mitmesuguste krüptomüntide koguarvu võib hinnata tuhandetesse, siis Lõhmuse tähelepanu on püüdnud veel ainult kaks sarnast: Monero ja ZCash.

Kuigi tehnoloogiliselt erinevad ja senini veel arenduses, on nii Monero kui ZCashi kontseptsiooniks muuta plokiahelal toimuvad ülekanded privaatseks. Kui Bitcoini puhul on avalikult näha kõikide aadresside vahel liikuvad ülekanded, siis Moneros ja Zcashis pole võimalik jälgida, kes kuhu kui palju raha üle kandis.

“Minu jaoks kõik muud on wannabe või odavad koopiad ja ma eriti ei usu, et neist midagi suurt järgi jääb,” selgitas Lõhmus oma positsiooni lisades, et ta võib muidugi eksida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.