Rakenduste arendajad saavad hakata Eestis automaatselt äppe testima

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
iphone_jeshoots_pixabay.jpg

Ühe mobiilirakenduse loomisega kaasneb ideaaljuhul pikk, keeruline ja põhjalik testimisprotsess, mis tagab, et rakendus toimib erineva võimekusega seadmetel ning kõikvõimalikes situatsioonides, kus inimene seda äppi kasutada võiks.

Kui muidu eeldab äpi testimine, et rakendus katsetatakse käsitsi erinevatel seadmetel ning erinevatel operatsioonisüsteemidel läbi, siis nüüd on TTÜ Mektorys paiknevas Baltimaade ainukeses äpilaboris võimalus rakendusi automaatselt testida. "Automaattestimine on kiireim ja mugavaim moodus veenduda, kas sinu poolt loodud mobiilirakendus või veebileht töötab tõrgeteta nii erinevates nutiseadmetes kui ka levinumatel operatsioonisüsteemidel," selgitas Äpilabori automaattestimise platvormi looja Priit Pikk pressiteates.

Nii on võimalik äppe testida ilma, et arendaja lahkuks oma arvuti tagant. Testida on võimalik ükskõik millist äpi funktsiooni kiiresti ja automaatselt mitmetel seadmetel.

Automaattestimise puhul tuleb valmis kirjutada testiskript ning kirjeldada selles ära oma soovid. Automaattesti käivitab testija oma arvutis, kuhu jookseb ka testi tulemus. "Sisuliselt võimaldab automaattestimine sooritada läbi käskluste kõiki neid tegevusi, mida saab teha manuaalselt sama seadet käes hoides," lisas Pikk. Testi katsetatakse ligi 30 eri tootja ja operatsioonisüsteemi kasutaval seadmel.

Tänaseks on äpilaboris esindatud nii Samsungi, LG, Sony, Apple, HP kui ka Asuse nutiseadmed, mis jooksutavad tuntuimaid operatsioonisüsteeme nagu iOS, Android ja Windows Phone.

Äpilaborisse oodatakse rakendusi testima kõiki, alates idufirmadest ja riigiettevõtetest kuni üksikarendajate, tudengite ja kooliõpilasteni välja. Selleks demonstreeriti eile ja täna TTÜ Mektorys äpi testimise võimalusi ning kõigil avaneb võimalus oma äppi tasuta testida.

Mektory äpilabor on 2014. aastal TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory, IT Kolledži ning ettevõtete Telia Eesti, Samsungi, TTÜ, ASA Quality Servicesi, Nortali, StagnationLabi, Applaudi, MobiLabi ja MTÜ IKT Demokeskuse koostöös valminud äppide testimiskeskkond. Tänaseks on äpilaboris oma rakendusi testinud näiteks Estravel, Postimees, ASA Quality Services, Telia, keskkonnaministeerium ja mitmed teised.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.