Uudis

Rändlustasude kaotamiseni Euroopas kulub veel 595 päeva

greece_migrants_tech_savvy_migrants.jpeg-02d17.jpg

Euroopa parlament kiitis heaks eile nn telekomipaketi osana rändlustasude keelamise Euroopas, mis juhtub 15. juunil 2017. Tänasest tõotatud hetkeni on aega veel 595 päeva.

Vahepealse meeleheana kehtivad järgmise aasta 30. aprillist veel madalamad lubatud rändlustasud:

  • €0,05minutieesthelistamisel,
  • €0,02tekstisõnumitesaatmiseeest,
  • €0,05kasutatudmegabaidieestinternetikasutamisel.

Uudis pole päris tõrvatilgatu meepott. Nimelt jäi vastuvõetud seadusandlusse võimalus, millega mobiilioperaatorid saavad erakordsel juhul küsida ikkagi oma klientidelt mingit lisatasu.

Tarand: kaob "rändlustasu", jääb "lisatasu"

Selline olukord võib tekkida siis, kui sihtriigis (kuhu klient reisile on läinud) on mobiilside hulgihind kõrgema hinnaga kui näiteks koduriigis (kus riigis inimene mobiilifirma klient on). Euroopa mobiilside maastikku vaadates juhtuks see ennekõike meie, s.t põhjamaadega – lõunasse reisides satume kallima mobiilsidega riikidesse.

Üsna reljeefselt kommenteeris vastuvõetud seadusandlust europarlamendi saadik Indrek Tarand. "Rändlustasude osas toimub selline poliitiline näitemäng, et kaotame ära sõna "rändlustasud", aga asi ise jääb alles surcharge (lisatasu – toim) nime all. Lühikeses perspektiivis kiirendaks antud pakett natuke hindade langemist, kuid pikas perspektiivis mängiksime maha võimaluse rändlustasud päriselt ära kaotada, võimaluse mis praeguses regulatsioonis veel olemas on," arvas Tarand.

Avafoto: Santi Palacios (AP)– Migrandid, kel on hädavajalik üle Euroopa rändlust kasutada,laevad Kreekas oma telefone.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses