Uudis

Randvere kool sattus küberrünnaku alla

Randvere põhikool Viimsis.Foto: PM/Scanpix Baltic

Viimsis asuva Randvere põhikooli veebileht sattus möödunud pühapäeva hilisõhtul küberrünnaku alla. Rünnaku tõttu on kooli veebileht tänaseni ligipääsmatu.

Kooli direktor Leelo Tiisvelti sõnul on tegu esimese korraga, mil kooli veebileht on rünnaku ohvriks langenud. Tänase päeva jooksul peaks veebilehe haldaja andma koolile rünnaku kohta rohkem informatsiooni.

Ei kool ega selle veebilehe haldaja ole rünnakust informeerinud küberintsidentide käsitlemise keskust CERT-EE.

Kuuldes ajakirjanikult, et direktori kinnitusel on tegu küberrünnakuga, lubas riigi infosüsteemi ameti (RIA) alla kuuluva CERT-EE kõneisik Helen Uldrich sellest vajalikke inimesi koheselt informeerida.

Info võimalikust rünnakust jõudis CERTini tegelikult juba eile läbi Facebooki, kuid kuna kool ei helistanud häirekella, ei hakanud CERT võimalikku rünnakut lähemalt uurima.

Kooli veebilehel kuvatakse hetkel vaid sisselogimise akent.

Kuvatõmmis Randvere kooli veebilehelt teisipäeva hommikul.Foto: Kuvatõmmis/Ronald Liive

Randvere kooli personal ei ole läbinud küberhügieeni koolitusi

Ajakirjaniku küsimuse peale, kas kooli personal on läbinud küberhügieeni alaseid koolitusi vastas direktor Tiisvelt eitavalt. Just selliseid koolitusi on haridusasutustele pakkunud RIA, kuid väga pisteliselt ja initsiatiiv osalemiseks peab tulema koolilt endalt.

“Tean ainult seda, et sinna (veebilehele toim.) on pahatahtlikult sisse häkitud. Kohe teavitasime kodulehe haldajat, kes sellega praegu tegeleb. Tõenäoliselt, kui hästi läheb on homme ligipääs uuesti olemas,” ütles Tiisvelt.

CERT-EE kõneisik Uldrichi sõnul teevad nad koolidele küberhügieeni alaseid koolitusi jooksvalt, kui mõni kool tunneb selle vastu huvi. Suuremalt võeti asi ette eelmise aasta oktoobris, kui oli küberturvalisuse kuu.

Randvere kool on Viimsis asuv põhikool, kus õpib 450 last.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.