Uudis

Raport: piiramatud internetipaketid muutuvad järjest populaarsemaks

4g_vs_3g_sign.jpg

Uuringufirma DFMonitor avaldas hiljuti värsked andmed 4G interneti seisust Euroopas ja selgub, et piiramatu mahuga paketid on tegemas võidukäiku.

Uuringust selgub, et 14 Euroopa Liidu ja OECD liikmesriigis saab 30 euro eest paketi, kus on vähemalt 100 GB andmemahtu. Veel möödunud aasta septembris oli selliseid riike 10.

100 GB internetti saab 30 euro või vähema eest Prantsusmaal, Poolas ja Iisraelis. Piiramatu andmemahuga paketi saab Iirimaal, Šveitsis, Soomes, Leedus, Horvaatias, Slovakkias, Lätis, Taanis ning nüüd ka Eestis. Eestis pakub piiramatut interneti 22 euro eest Tele2.

Lisaks piiramatu interneti kättesaadavuse paranemisele on tõusuteel ka see, kui palju inimesed internetti kasutavad. Soomlased kasutavad kõige rohkem mobiilset internetti, kuid rohkeima kasutusega riikide seas on ka Eesti.

Uuringu autorid toovad välja, et sideoperaatorid saavad juba praegu probleemideta kõikidele kasutajatele toimetada iga kuu 100 GB internetti ja lähitulevikus võib lagi olla alles 200 GB juures, mis tähendab, et suured paketid muutuvad veelgi laiemalt levinuks.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.