Uudis

Repliik: Ma söön ennast oma sotsiaalmeediamullist välja

Ma olen näinud viimased aastad kurja vaeva, et vältida veebikommentaariume, et eirata Facebooki postituste kommentaarinurkasid ning et eemaldada Facebooki sõbralistist inimesed, kes räägivad minu maailmavaatele täiesti vastupidist juttu või õhutavad lihtsalt viha. Nüüd olen aru saanud, et see oli viga.

Viga seepärast, et olen ennast sotsiaalmeedias ja internetis mulliga ümbritsenud ning selles mullis on vaid asjad, mis mulle meeldivad.

Seega on olnud suuresti arusaamatu, kust on kerkinud üles poliitilised liikumised või üldised seisukohad, mis minu vaatest on tundunud kui sellised, mida keegi ju ometi ei toeta.

Aga toetavad, ma lihtsalt ei näe seda toetust, kuna olen need toetajad endast võimalikult kaugele puksinud.

Viimaste kuude jooksul olen aga suuresti puhtjuhuslikult hakanud seda mulli lõhkuma, peamiselt tänu Facebookile. Leides Facebookist ükskõik mis teema, mis on natukenegi vastuoluline, võib sealt alt leida kümned ja kümneid kommentaare, mis avavad justkui mõne teise maailma. On näha, et Eestis on ka hoopis teistsuguseid inimesi.

Kuigi nende inimestega ei pruugi ma nõustuda, siis on egoistlik teha nägu, et maailm on ühetahuline ja asja, mis sulle ei meeldi, ei ole olemas. See on inspireerinud hakata sirvima ka alternatiive.

Mitte seepärast, et ma otsin endale mingit uut “asja”, mille järgi oma elu ning mõtteid seada, vaid lihtsalt seepärast, et saada maailmas toimuvast selgem ülevaade. Ma ei tea, kas see on lihtsalt kõvahäälne vähemus, kes vastuoluliste teemade all jätab mulje, justkui see oleks kõigil hingel, või on see reaalselt nii, aga huvitav ja hariv on see igal juhul.

Facebook on esimene samm. Järgmiseks peaks ilmselt suunduma Delfi kommentaare lugema. Proovi ka, see võib maailmast hoopis teise mulje jätta.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.