Uudis

Reset.ee e-pood lisati tarbijakaitse musta nimekirja, ettevõte vedas kliente ninapidi

Reset.ee e-pood

Reset.ee e-pood, millest oleme kirjutanud ka varem, lisati korduvate probleemite tõttu Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelvalve Ameti (TTJA) musta nimekirja. Ei, mitte sellesse nimekirja, kuhu pannakse tarbijavaidluste komisjoni otsuseid mitte täitvad ettevõtted. Tegu on hoopis kraadi võrra karmima listiga, kus on ettevõtted, kelle kohta ütleb amet konkreetselt, et need firmad rikuvad seaduseid.

Ameti järgi on reset.ee süüdi selles, et pood ei tarni kaupa, ei taga asjakohast klienditeenindust, ei tagasta lepingust taganemisel raha ning esitab eksitavat lepingueelset teavet.

TTJA-le saadetud pöördumistest nähtub, et paljud tarbijad on sattunud olukorda, kus nad on tellinud e-poest www.reset.ee kauba, kuid kaupleja ei suuda seda lubatud aja jooksul tarnida. Juhul kui tarbija otsustab lepingust taganeda, siis venitab kaupleja ebamõistlikult kaua tarbijatele raha tagastamisega.

TTJA on seisukohal, et tarbijate suhtes ebaausate kauplemisvõtete kasutamist ei õigusta asjaolu, et tootevalik on väga suur. Kõik kauplejad peavad käituma tarbijate suhtes ausalt ning viisil, mis välistab ebaausate kauplemisvõtete kasutamise.

Tänu TTJA otsusele on Reset.ee eemaldatud näiteks ka Hinnavaatluse firmakataloogist.

Reset.ee esindajad ei vastanud Geeniuse kommentaaripalvele.

Hea lugeja! Kas ka sul on antud e-poega muresid olnud? Kirjuta oma kogemustest vihje@geenius.ee

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.