Uudis

Reseti pankrotimenetlus lõpetati, kaubata jäänud kliendid raha tagasi ei saa

Reset.ee e-pood, kui see veel tegutses.

Harju maakohtu Tallinna kohtumaja avaldas ametliku teadaande, kus seisab, et Reset OÜ (nüüd nimega HHLP OÜ) pankrotimenetlus lõpetati, mis omakorda tähendab, et kauba tellinud ja selle eest raha maksnud kliendid menetluse tulemusel raha ettevõttelt tagasi ei saa.

Ametlikus teadaandes seisab, et võlgniku HHLP OÜ pankrotiavalduse menetlus lõpetati pankrotti välja kuulutamata ja seda raugemise tõttu.

Raugemine tähendab siinkohal seda, et võlgnikul ei jätku vara pankrotimenetluse kulude katteks ning temalt ei ole võimalik vara tagasi võita või tagasi nõuda.

Tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve ametist selgitati Geeniusele, et kui pankrotimenetluse raugemisel on võlgnikul mingi vara, makstakse sellest kõigepealt ajutise halduri tasu ja kaetakse vajalikud kulutused. Tarbija jaoks tähendab see seda, et võlgnikul ei ole vara ning ta ei saa esitada nõuet ega võimalust oma raha tagasi saamiseks pankrotivara arvelt.

Viimase info kohaselt oli Resetil kohustusi ligi 450 00 euro ringis, aga vara 2500 eurot. Seevastu on aga sadu kliente, kes Reseti viimastel tegutsemiskuudel sealt kaupa tellisid ja selle eest maksid, kuid pole kaupa näinud. Samuti pole nendele klientidele raha tagastatud.

TTJA esitas Reseti kohta politseisse ka kuriteoteate, aga politsei uurimist ei alustanud. PPA pressiesindaja Kristjan Lukk ütles toona, et politseile on selle ettevõtte kohta laekunud mitmeid avaldusi, kuid kriminaalmenetlusi algatatud ei ole, sest kirjeldatud juhtumites puuduvad kuriteo tunnused.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.