Uudis

Restart: kuidas hakkajad eestlased suurele maailma liftifirmale nutika valvurionu müüsid

Eesti idufirma Indoor.Ninja müüs Soome suurele liftikontsernile Kone maha mõtte asendada kontorimajades valvurid äpiga, mis võimaldaks kõigil töötajatel ise oma külastajaid lifti lubada ja lifte telefoni kaudu liigutada.

Laupäevasest Restardi saates oli külas Indoor.Ninja juht Henrik Eeltee, kes rääkis, kuidas eestlased alles ideefaasis olevat toodet Soomes Kone peakontoris müümas käisid ning kuidas soomlased peale pooleaastast mõtlemist otsustasid, et võiks eestlastega koostööd teha küll.

Nüüd ongi asi nii kaugel, et Tallinnas Navigaatori majas on esimene Indoor.Ninja lahendus püsti: fuajees on tahvelarvuti ning kui majja soovib minna külaline, saab sealt otse vajaliku inimesega ühendust, kes külalise oma nutitelefoni kaudu lifti laseb.

Järgmiste aastate plaanid on firmal suured: mõne aasta pärast peaks eestlaste lahendus püsti olema mitmes tuhandes majas üle maailma ning selleks kasutavad nad ära just Kone kui maailma ühe tuntuma liftifirma müügivõimekust. Kone aitab eestlased suurte kinnisvara- ja ehitusfirmade uksest sisse.

Saadet saad kuulata siit:

Saatejuhid Henrik Roonemaa portaalist Geenius.ee ning Taavi Kotka.

Märksõnad:

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.