Uudis

RIA: Euroopa Parlamendi valimisi võib tabada küberrünnak

euroopa_parlament_jai79_pixabay.jpg
Euroopa Komisjon leiab, et Eesti on direktiivi valesti rakendanud.Foto: Pixabay

Riigi infosüsteemi ameti (RIA) koostatud käsiraamatu kohaselt võib tuleva aasta mais toimuvaid Euroopa Parlamendi valimisi tabada küberrünnak.

RIA eestvedamisel valmis Euroopa Liidu liikmesriikide, Euroopa Komisjoni, Euroopa info- ja võrguturbeameti ja Euroopa Parlamendi koostöös valimisturvalisuse käsiraamat, mis koosneb praktilistest soovitustest ja tehnikatest valimiste turvalisuse tagamiseks.

Käsiraamat võtab kokku kõik valimistega seotud tegevuse alates kandidaatide nimekirjade koostamisest kuni häälte lugemiseni ning annab soovitusi iga protsessi osa võimalikult turvaliseks läbiviimiseks.

RIA pöörab käsiraamatus erilist tähelepanu 2019. aasta mais toimuvatele Euroopa Parlamendi valimistele, mille osas tuuakse välja, et kui ühe liikmesriigi valimistulemuste legitiimsuses tekib kahtlusi mõjutab see tervet parlamenti ning võib tekitada olukorra, kus parlamenti ei saa kokku kutsuda.

“Küberrünnakud, tõenäoliselt koos teabeoperatsioonide ja muude hübriidohtudega, on valimiste ajal reaalsus ning nendega peab riskijuhtimises ja valimiste ettevalmistamisel arvestama,” seisab käsiraamatus.

RIA käsiraamatu kohaselt peab tulevaste valimiste legitiimsuse nimel tegema tihedat üleeuroopalist koostööd. Amet pöörab eriti tähelepanu esialgsete tulemuste ning lõpptulemuste edastamisele Euroopa Parlamendile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.