Uudis

RIA keelas oma töötajatel TikToki kasutamise ja soovitab kõigil sellest hoiduda

TikTok.Shutterstock

Riigi infosüsteemi amet (RIA) on tänaseks keelanud oma töötajatel töötelefonides ülipopulaarse äpi TikTok kasutamise ning soovitab kuhjuvate tõendite toel kõigil enne mõelda, kui kõnealune äpp nutiseadmesse laaditakse, kirjutab ERR.

“Keelamise otsuse võtsime vastu kohe, kui jaanilaupäeval sellises keskkonnas nagu Boredpanda kaks Leedu ajakirjanikku jagasid uudislugu sellest, et TikToki näol on tegu pigem andmeid koguva rakendusega, mille fassaadiks on sotsiaalmeedia,” ütles ERR-ile RIA küberintsidentide käsitlemise osakonna (CERT-EE) juht Tõnu Tammer.

Tammer juhtis tähelepanu kahele peamisele nüansile. “Esiteks see äpp ise kogub hästi palju infot nii telefoni kui telefoni sees olevate andmete kohta – näiteks kõikvõimalikud tarkvarad, mis sul telefonis on. Teatud juhtudel (määrab äpp) iga 30 sekundi tagant GPS-i asukoha, kus kasutaja reaalselt asub,” rääkis ta.

Kahtlaseks muudab äpi ka asjaolu, et andmekorjet varjab TikTok ise “üsna hästi”. “Äpp muudab oma käitumist, kui ta saab aru, et teda üritatakse torkida ja uurida,” märkis Tammer.

Tammeri sõnul oleks Eestis ühe konkreetse äpi keelamine väga keeruline ja ainus pretsedent, mis meelde tuleb, on seadusemuudatused seoses 5G tehnikaga. Needki muudatused tehti peamiselt ühe Hiina ettevõtte, Huawei, tõttu.

Majandusministeerium (MKM) selgitas ERR-ile, et kui näiteks TikTok ära keelata, peaks see toimuma Euroopa Liidu tasandil.

Loe pikemalt ERR-ist.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.